Дослідники з клініки Мейо з 1 червня по 31 грудня 2020 року обстежили 100 осіб – 68 жінок та 32 чоловіків – у середньому через 93 дні після зараження.
У плині обстеження 80 відсотків пацієнтів говорили про незвичайну хронічну втому, 59 відсотків мали респіраторні симптоми і стільки ж – неврологічні скарги. Лише кожен третій підтвердив, що повернувся до повноцінної трудової діяльності.
«Більшості пацієнтів, з якими ми працювали, була потрібна фізіотерапія, працетерапія або реабілітація мозку для усунення припустових когнітивних порушень», – наводяться у статті слова медичного директора клініки Мейо Грега Ванічкачорна.
На думку авторів дослідження, пацієнтам, у яких спостерігаються симптоми затривалого COVID, не варто чекати, коли “все мине саме” – потрібно звертатися по медичну допомогу, зокрема і психологічну.
Читайте також:
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.