Олег Гарник розповів, що перерахунок вартості можливий як у бік збільшення ціни послуг, коли у громадян утворюються борги, так і в бік зменшення, коли з’являються переплати.
– Теплопостачальне підприємство подає теплоносій до будинку. На вході в будинок теплова енергія враховується і визначається, скільки гігакалорій постачено. Є будинки, в яких встановлено поквартирний облік теплової енергії, є ті, у кого його немає. Але на кожного жителя багатоквартирного будинку проводиться розрахунок вартості тепла за його власну опалювану площу і за місця загального користування. У будинку, де встановлені прилади обліку, це простіше, а в будинках, які ними не обладнані, ситуація складніша, – пояснює експерт.
Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг було затверджено ще 2018 року, на виконання закону “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”.
Після цього деякі постачальники провели перерахунки з урахуванням того, що постачали в будинок теплову енергію, але недоотримали за неї кошти в повному обсязі, зазначає експерт.
– Тому деяким жителям доведеться доплатити. А у деяких, можливо, платіжки будуть зменшені, – підсумував Олег Гарник.
Читайте також:
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…