П’ятниця, 3 Грудня, 2021
ГоловнаНовиниУкраїнцям пояснили, що потрібно для переходу з одного виду пенсії на інший

Українцям пояснили, що потрібно для переходу з одного виду пенсії на інший

Этот материал также доступен на русском языке
Згідно зі статтею 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особі, яка має одночасно право на різні види пенсії, призначається один вид пенсії, за її вибором, а саме: за віком, за інвалідністю, за втратою годувальника.

Які документи потрібні

Пенсіонер особисто або його законний представник подає заяву про переведення з одного виду пенсії на інший за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонери, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, – до органу, який призначає пенсію, визначеному Пенсійним фондом України.

При цьому в заяві про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім’ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, зазначається адреса одержувача цієї частини пенсії.

Переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що є на переведенні з одного виду пенсії на інший у пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду України.

Коли переведуть на нову пенсію

Днем звернення по переведення з одного виду пенсії на інший вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.

Якщо заява пересилається поштою, днем ​​звернення по пенсію вважається дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

Заяву з необхідними документами можна подати до територіального органу Пенсійного фонду України в електронному вигляді з використанням кваліфікованого електронного підпису через Портал електронних послуг.

Не пізніше 10 днів після отримання заяви з усіма необхідними для переходу на інший вид пенсії документами орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи і ухвалює рішення про переведення на інший вид пенсії.

Виплату нової пенсії проводять не пізніше одного місяця з дня ухвалення рішення про переведення на інший вид пенсії.

Читайте також:

Джерело: Аpostrophe.ua

Нове на сайті