Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.
За інформацією диспетчерських, випадки, коли жителі України називають «потрібні» симптоми для виїзду бригади медиків, почастішали. По телефону говорять про дихальну недостатність, низьку сатурацію, болі в серці. Після того, як бригада приїжджає на виклик, з’ясовується, що таких симптомів немає.
“На особливу увагу заслуговують історії, коли пацієнти в розмові з диспетчером приховують коронавірусну хворобу і називають зовсім інші симптоми. Відповідно на такі виклики приїжджають бригади без захисних костюмів. Ризик інфікуватися для медиків – зростає ще більше”, – зазначають у повідомленні.
Законодавством передбачено відповідальність за хибний виклик бригади екстреної медичної допомоги. Штраф – від 850 до 3400 гривень.
МОЗ закликає кожного подумати перед тим як без причини викликати «швидку», адже коли медики їдуть до пацієнта з помилковими симптомами, допомоги може не дочекатися той, хто справді її потребує.
МОЗ затвердило список професій для обов’язкової вакцинації від коронавірусу
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…