Згадайте: бувало таке, що виходите на вулицю після тривалої роботи за комп’ютером і починаєте позіхати. Це означає, що в організмі порушився баланс кисню та вуглекислого газу, а позіхання – спроба організму отримати більшу дозу кисню.
Позіхання – це один з найдавніших рефлексів, вчені не раз доводили його користь для організму людини. Завдяки позіханню вентилюються легені, прискорюються обмінні процеси, відновлюється працездатність організму. Цікаво, що поліпшується кровопостачання не лише головного мозку, але і шкіри обличчя. Позіхання мимоволі змушує людину потягуватися, а отже, дає фізичне навантаження м’язам спини, ніг і рук.
Позіхання – природна терморегуляція мозку: за рахунок роботи нижньощелепних м’язів посилюється циркуляція крові, а приплив холодного повітря сприяє теплообміну. Тому взимку люди позіхають частіше.
Позіхання – генетична реакція на перевтому і стрес! Задуха – причина недоотримання мозком кисню. Тому в кімнаті, яку давно не провітрювали, «розкривають роти» абсолютно всі. Мозкові потрібен кисень у більшій кількості, і він прагне його отримати усіма способами. Позіхання в середньому триває не більше шести секунд.
Читайте також:
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…