Але у парламенті вже підготували законопроект №6068, який передбачає заборону на використання цього продукту у вітчизняній харчовій промисловості.
За словами члена Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики і автора Дмитра Соломчука, причин для розробки такого законопроекту було дві.
– Перша – шкідливий вплив цієї олії на здоров’я людей, друга – скорочення виробництва соняшникової олії через засилля пальмової в харчовому виробництві. Що стосується другого, то 2015 року відбувся різкий стрибок у споживанні пальмовоої олії вітчизняними виробниками. Найближчим часом очікуємо, що наш законопроект про обмеження використання трансжирів у солодощах потрапить на перше читання до сесійної зали. Аграрний комітет одностайно підтримав його ухвалення. Вважаю, що українці мають вирощувати і споживати натуральне, а не сотні тисяч тонн пальмової олії з Малайзії, – каже нардеп.
Чому пальмова олія така популярна? Властиво, вся справа в ціні. Для порівняння: з гектара соняшнику можна отримати в середньому 600 л олії, а з такої ж площі пальм – 3 тонни. Причому пальма дає плоди двічі на рік. Звичайно, така олія набагато дешевша. Але олія, яку Україна ввозить, складається з суцільних насичених жирних кислот, які призводять до серцево-судинних захворювань і навіть онкології.
Якщо законопроект буде ухвалений, то в Україні скінчиться доба пальмової олії.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що названо продукт, який знижує рівень холестерину.
Джерело: Аgronews.ua