Вівторок, 21 Вересня, 2021
ГоловнаНовиниКоли вигідніше звільнитися працюючому пенсіонеру

Коли вигідніше звільнитися працюючому пенсіонеру

«Я - працююча пенсіонерка, планую звільнитися. Хочу уточнити для себе одне питання: в який період це краще зробити - на початку місяця, в середині чи в кінці? Валентина Доброжан, м. Миколаїв, Миколаївська обл.»

Ви можете звільнитися у будь-який зручний для вас час. Для перерахунку пенсії дата звільнення не є принциповою. Тут можуть бути лише невеликі нюанси, пов’язані з кількістю стажу.

Якщо у вас звичайна пенсія за віком, то на її розрахунок впливають тільки повні роки і місяці роботи. Може бути так, що у людини 29 років 11 місяців і 29 днів стажу. В такому випадку одного-двох днів може не вистачити до 30 років. Різниця в пенсії у такому випадку може одразу скласти до 400 гривень. Але найчастіше зайвий місяць роботи додає надбавку всього лише у кілька копійок.

***

Важливо також знати, скільки місяців ви пропрацювали з моменту призначення пенсії або після її останнього перерахунку за стажем. Це визначить право на черговий перерахунок. Як правило, для цього необхідно додатково відпрацювати не менше двох років або щоб з моменту останнього перерахунку минуло не менше двох років.

Головне – після звільнення з роботи повідомити про це до Пенсійного фонду. Тоді пенсію одразу перерахують як мінімум з урахуванням актуального прожиткового мінімуму і надалі підвищуватимуть частіше.

Як відомо, працюючим пенсіонерам підвищення пенсії у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму або зі зростанням мінімальної зарплати не проводиться.

Сергій Коробкін, незалежний консультант

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що до кінця 2021 року пенсії піднімуть іще двічі.

Нове на сайті