Без історії, традицій та культури немає народу, а отже, і принципів, які дозволяють відчути незалежність своєї країни. Це державне свято було засновано 2004 року. Незалежна держава має право на свою атрибутику, яка уособлює минуле і дає новий поштовх для розвитку майбутнього.
Щорічно за традицією о 9 годині ранку відбудуться урочисті заходи, пов’язані з підняттям Державного прапора України у всіх регіонах. У них візьмуть участь найкращі представники нації, згуртованість яких не тільки підніме престиж держави, але і підтвердить теорію про непорушність історичної спадщини.
У музеях і навчальних закладах пройдуть тематичні заходи та круглі столи, на яких будуть порушені питання державної символіки України та її значення в контексті історії. За участю істориків, етнографів і культурологів будуть проведені вікторини для всіх, хто захоче спробувати свої сили в знанні історії своєї країни.
Державний прапор України являє собою полотнище з двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору. З підписанням «Акту проголошення незалежності України» він був піднятий над будівлею Верховної Ради 24 серпня 1991 року. Це послугувало поштовхом до нового сприйняття державності, що знайшло своє відображення у всіх сферах нашого нинішнього життя.
Цього року День Державного прапора України в столиці вперше проходить на території Меморіального комплексу “Національний музей історії України у Другій світовій війні”. У 2020 році там було відкрито меморіал з самим прапором.
Раніше опубліковано: Нова нагорода «Національна легенда України» здобула володарів.