Неділя, 14 Серпня, 2022
ГоловнаДачаСоснові ліси в Херсонській області пошкоджує небезпечний шкідник

Соснові ліси в Херсонській області пошкоджує небезпечний шкідник

Этот материал также доступен на русском языке
У Херсонській області лісові соснові насадження страждають від другої хвилі навали звичайного соснового пильщика, а біологічний препарат, який використовували для боротьби з цим шкідником до 2016 року, в Україні перестали виробляти.

– Руйнуються насадження Херсонської області – сосни звичайної та частина насаджень Миколаївської області, що знаходяться на Кінбурнському півострові. У нас зараз друга хвиля звичайного пильщика. Цей шкідник в області орудує вже понад 25 років, – каже начальник Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства Тетяна Касич.

За словами Тетяни Касич, пильщик пошкоджує хвою дерев другого-третього віку, іноді навіть першого. Хвоя відновиться, дерево від разового пошкодження не гине. Але для насаджень це великий стрес.

Зараз в Україні немає біологічного препарату, яким можна провести обробку насаджень, а використовувати хімічні препарати не можна – адже це може зашкодити мешканцям навколишніх населених пунктів, об’єктів природно-заповідного фонду.

Пошкоджено близько 3 тисяч гектарів унікального рукотворного лісу Херсонщини. Суцільних пошкоджених масивів немає, це переважно дерева скраю насаджень, адже шкідник любить сонце.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як боротися з білокрилкою.

Джерело: Аgronews.ua

Нове на сайті