Вівторок, 4 Жовтня, 2022
ГоловнаДачаСиноптики розповіли, яким буде літо 2021

Синоптики розповіли, яким буде літо 2021

Этот материал также доступен на русском языке
Синоптики Віра Балабух і Леонід Горбань зробили прогнози на літо 2021 року. Погодні аномалії через вплив тихоокеанського кліматичного явища, у вигляді дощів, гроз і граду, будуть чергуватися з посухою та спекою.

За словами Віри Балабух, наукової співробітниці Українського гідрометеорологічного інституту, 2021 року літо в Україні може опинитися під впливом Ла-Ніньї. Це кліматичне явище, яке регулярно спостерігається у тропічних широтах південної частини Тихого океану і впливає на погоду не лише там, але і в Атлантиці.

– Циклони, які неминуче проходитимуть із заходу та південного заходу через територію України, виявляться потужнішими, ніж торік. А циклони несуть опади – дощі, град і нерідко супроводжуються бурями та грозами, – відзначає Віра Балабух.

Народний синоптик Леонід Горбань розповів, що перший місяць літа в Україні буде дощовий, але спекотний. У середині липня очікується пік спеки, спекотною та посушливою буде також перша половина серпня. Але в другій половині місяця спека ослабне, будуть незначні дощі, а наприкінці серпня похолодає.

Зробив Леониід Горбань і прогноз на осінь. Так, у вересін буде багато спекотних днів, жовтень буде прохолодним і сухим, але потішить бабиним літом, а сніг буде раннім.

Джерело: www.rbc.ua

Нове на сайті