Серед них “найпопулярніша” – кучерявість листя персика, яку фіксували в господарствах Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Миколаївської, Херсонської, Донецької, Закарпатської та Івано-Франківської областей.
– Хвороба проявлялася у другий-третій декадах квітня. Ураження пагонів коливалося в межах 1-5% (10% в Дніпропетровській області), – зазначила Світлана Градченко, працівниця Інституту садівництва НААН України.
За її даними, облік ураження листя персика хворобою показав незначне поширення в насадженнях Дніпропетровської, Одеської, Закарпатської та Івано-Франківської областей – 3,5-13%. В інших господарствах цей показник коливався в межах 20-55%, при цьому розвиток хвороби не перевищував 7% (Дніпропетровська, Миколаївська та Донецька області, відповідно 15, 30 і 40%).
– Для обмеження масового поширення і розвитку кучерявості листків персика слід проводити вирізання уражених пагонів і вчасно забезпечувати заходи захисту, зокрема обприскування насаджень рекомендованими фунгіцидами на початку розпускання бруньок і перед цвітінням персика, – порадила Світлана Градченко. – Непоганий ефект дає застосування препаратів “Топсин”, “Хорус”, “Косайд 2000”, “Скор”.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як застосовувати феромонні пастки в саду.
Джерело: Аgrotimes.ua
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.