Так звану їжу королів успішно вирощує подружжя Володимир і Аліна Білків. Вони посадили близько гектара цієї «вітамінної бомби» і зараз збирають і реалізують урожай.
– Мені подобається вирощувати те, що люблю сам їсти, – розповідає Володимир. – Під час навчання у Вінницькому аграрному університеті проходив практику на тваринницькій фермі в Данії. Якось у вихідні нам вдалося потрапити на свято спаржі, або, як її по-науковому називають, аспарагус. Спробували білу, зелену, смажену, парену, запечену. Смакота! З’ясувалося, що це той самий заячий холодок, який росте у нас вдома на клумбах. Трохи садили спаржі у себе, потім знайшли партнерів-фермерів. Спочатку була невелика площа, тому заклали відразу гектар спаржі – це майже 300 тисяч гривень. Але вона багаторічна, мінімум на 15-20 років. І цього року маємо майже гектар поля спаржі. Найпоширеніший вид спаржі – фіолетова, яка має дуже естетичний вигляд у салатах, є ще зелена і біла. На смак вони практично однакові. Біла спаржа – це та сама зелена, тільки вирощена без доступу сонячного світла. Білу спаржу вживають у Північній Європі, Скандинавії. Спаржевий сезон триває від 30 до 60 днів, тобто короткий, і варто поспішити. Спаржа – один з найдорожчих овочів, бо в невеликих масштабах це ручна робота.
Джерело: 33kanal.com
Раніше ми розповідали, скільки має коштувати в Україні спаржа.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…