Ілюстративне фото
Але введення нових тарифів відклали – щоправда, ненадовго, до 1 серпня. Поки що остаточного рішення щодо цього не ухвалено. Але газета «На пенсії» вивчила всю доступну на момент виходу номера інформацію і зробила свої висновки. Якщо припущення справдяться, то для небагатих споживачів мало що зміниться.
Зараз тариф на електрику для побутових споживачів встановлено на рівні 1,68 гривні за кіловат. А, припустимо, з 1 серпня ціна одного кіловата електроенергії залежатиме від обсягів споживання:
Таким чином, тарифи для вразливих груп населення та «умовно багатих» будуть різні. За інформацією Міненерго, 40% населення України споживає в місяць менше 100 кВт/год. Тому в їхніх інтересах, щоб Кабінет Міністрів якомога швидше підкоригував цінову політику.
Щоправда, імовірність того, що громадяни оплачуватимуть спожиту електроенергію сумлінно, експерти вважають досить низькою. Де є контроль, платити будуть за реальним споживанням. А от споживачі, до лічильників яких немає доступу, наприклад, можуть показувати 11 місяців до 100 кВт/год., а один раз – 800 кВт. Тому при такому сценарії облік і контроль просто необхідні.
Є в запасі у чиновників і ще один сценарій зміни тарифів – поетапне підвищення.
У квітні поточного року Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прогнозувала, що цього року тариф на електроенергію може вирости на 30% і досягти 2,22 гривні, у 2023-му – 3,48 гривні за 1 кВт/год. І ці прогнози близькі до цінників, які планують ввести з 1 серпня. Питання – чи для всіх? Все-таки жевріє надія на перший, прийнятніший для споживача варіант.
Тариф також може залежати від регіону, що пов’язано з різними цінами на розподіл електроенергії. У Києві він найнижчий, у Луганській області – найвищий. Тож найменше платили б жителі Києва і Дніпропетровської області: 2,60-2,96 гривні за кВт/год. А найвищими ціни на електроенергію стали б в Івано-Франківській і Луганській областях: 3,70-4 гривні за кВт/год. Але поки що «регіональні» тарифи вводити не збираються.
Частина українців мають змогу отримати грошову допомогу від благодійного фонду "Карітас". Потрібно заповнити онлайн-заявку.
Раптове зниження температури після посадки може стати фатальним для картоплі. Але не поспішайте панікувати!
Цей десерт готували практично всі, і, справді, своїм смаком він нагадує морозиво «Пломбір», що тільки…
Магнітні бурі завдають шкоди нашому здоров'ю та самопочуттю, тому важливо заздалегідь знати, коли геомагнітне поле…
Кількість вимог для отримання допомоги на оплату житлово-комунальних послуг для кількох категорій громадян скоротять. Міністерство…
Частина українців можуть отримати продуктові набори від благодійної організації. Для цього потрібно заповнити онлайн-заявку.