Ключові тези:
Національний банк України оголосив про поступове виведення з обігу банкнот номіналом 50 та 200 гривень, випущених у 2003–2007 роках. Ці кроки спрямовані на підвищення якості готівки, що перебувають в обігу.
Старі купюри не потрібно спеціально обмінювати — процес відбуватиметься природним чином. При надходженні до банків такі банкноти більше не повертаються в обіг, а передаються до НБУ для подальшої утилізації. Їхнє місце займуть сучасні банкноти зразка 2014 року та пізніших випусків, з покращеним захистом та довговічністю.
Таким чином, регулятор продовжує політику модернізації готівкового грошового обігу. Мета – створення більш надійної та захищеної грошової системи, де в побуті залишаться лише сучасні грошові знаки.
Тим часом надії заробити на старих монетах або банкнотах часто виявляються марними. За словами нумізматів, ринкова цінність більшості з них не перевищує номіналу. Колекційну цінність мають лише рідкісні екземпляри чи вироби з дорогоцінних металів.
«Люди чомусь думають, якщо взяти монету, відкласти її і через 100 років комусь там продати, то вона коштуватиме мільйон. Це помилка. Часто надсилають на оцінку – а їх тираж був 50 із чимось мільйонів штук. Це, грубо кажучи, по одній монеті на людину. І якщо зайти до груп оцінки монет, то там справді кожен перший їх надсилає», – розповів OBOZ.UA нумізмат Віталій Ткач.
Тому українцям слід уважніше користуватися застарілими купюрами та вчасно позбавлятися їх, розраховуючись у магазинах, аптеках, банківських установах.
Читайте також:
Цей овочевий паштет стане справжньою знахідкою для тих, хто цінує легкі та корисні страви. Готується…
Кабмін уже затвердив бюджетну декларацію, яка передбачає зростання прожиткового мінімуму для непрацездатних. Що це означає…
Лікування за кордоном — реальний шанс на відновлення для тяжко поранених. Пояснюємо, як подати документи,…
Не всі рослини варто вільно висаджувати в саду. Висаджуйте токсичні рослини у важкодоступних місцях і…
Хрустка скоринка, ніжний фарш і аромат спецій – це ідеальна страва для легких і ситних…
Нарощування вій давно стало окремим напрямом у сфері краси — зростає попит на послуги, розширюються…