В Україні, за різними оцінками, 50% економіки перебуває “у тіні”. Громадяни не надто прагнуть відраховувати податки державі. Водночас у високорозвинених країнах ухилення від податкових платежів – злочин, який жорстко карається.
Цього року у нашій країні для всіх платників податків запровадили податкову амністію. Вона дає можливість подати до податкової так звану нульову декларацію і зізнатися добровільно: так, заробив «у тіні» таку суму і тримаю її вдома, або за гроші, зароблені без сплати податків, купив нерухомість або автомобіль.
Водночас, Міністерство фінансів разом із Державною податковою службою розробляють програму посилених перевірок. Вона має стати завершальним етапом податкової амністії. Усі, хто не захотів добровільно заплатити невеликий податок, заплатять у рази більше примусово.
Майном, з якого, як вважається, податки сплачено повністю, є:
Якщо ж вартість майна вища за 400 тисяч гривень, на суму, що перевищує цю цифру, доведеться заплатити податок від 2,5% до 9%. Такого права позбавлені лише чиновники та особи, які заробили кошти злочинним шляхом.
А от якщо нульову декларацію не заповнити, то податківці знайдуть приховані активи та змусять сплатити 19,5% податку.Більше того – переконати перевіряльників, що кошти були «накопичені за десятиліття», не вийде. Чиновники збирають усі дані про офіційні доходи з 1995 року. Порівнюють доходи і витрати. І з огляду на цю різницю вираховують весь дохід, отриманий людиною за 26 років. А потім – звіряють його з тим, що вона документально може підтвердити. Якщо виявиться, що між ними є суттєва різниця, з неї доведеться сплатити податок.
«Тіньові» гроші не можна буде покласти в банки. Через фінансовий контроль банківські установи не зможуть прийняти великі суми від своїх клієнтів, якщо не впевнені, що вони зароблені легально.У період дії нульової декларації грошово-кредитні організації можуть приймати такі гроші на спеціальний рахунок, а ось після закінчення віднести їх до банку не вийде.
На такі гроші не можна буде зробити велику покупку.Навіть якщо продати зароблений за тіньові доходи будинок, витратити отримані кошти також буде складно. Податківці можуть запитати: «А звідки взялися гроші для того, щоб його купити?».
Такі, і навіть жорсткіші, правила діють у багатьох країнах. Наприклад, у США платники податків після звинувачень самі мають доводити, що насправді сплатили всі податки до бюджету. Крім того, у Штатах працює установа, куди можна поскаржитися на сусіда, який, на чийсь погляд, живе не по кишені.
Якщо тобі здається, що рідній країні до тебе немає ніякого діла, то спробуй хоч раз не сплатити податки.
Читайте також: Ваші гроші хочуть порахувати і змусять поділитися з державою
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…
Про матерів, які чекають на свою дитину з фронту, було написано багато пісень. Однією з…