Жири у великих кількостях містяться в горіхах, вершковому маслі, маргарині, жирі свинячому, сирі твердому.
Відповідає гепатолог Віталій Янченко:
— Тваринного походження і змішані — так звані тугоплавкі. Якщо для смаження використовувати, наприклад, маргарин, виділяються небезпечні речовини (альдегіди), шкідливі для печінки. Крім того, такі жири добре відкладаються у печінці. Тугоплавкі жири небезпечні не тільки для неї, але і для судин: сприяють утворенню бляшок холестерину, які звужують просвіти і ускладнюють кровотік.
– Булочки можна вживати без побоювання?
– Ні. Переїдання будь-якої їжі – жирної, солодкої, борошняної – завжди є шкідливим. Якщо в раціоні багато їжі, багатої на «швидкі» вуглеводи, то організм просто переводить її на жир. Крім того, надлишок вуглеводів порушує обмін речовин. Люди, які переїдають, часто страждають на жирову хворобу печінки: у них печінкова тканина замінюється жировою. Особливо шкідливим є фастфуд. Печінці складно переробити гамбургер: до нього входить котлета, в якій багато тваринного жиру, є велика кількість важкого соусу, велика булочка з білого борошна.
Також важливим є режим харчування. Якщо людина, не встигнувши встати з-за столу, думає, що б ще з’їсти, то через харчове навантаження, яке слідує одне за одним, знижується чутливість до гормону інсуліну (інсулінорезистентність). Куди подітися вуглеводам? Або перетворюватися на жир, або відкладатися в судинах у вигляді бляшок холестерину. В результаті – жировий гепатоз і погані, ламкі судини.
За матеріалами fakty.ua
Згідно з дослідженнями вчених, які вивчали спосіб життя довгожителів, з усіх олій найкраще вживати рапсову, оливкову та лляну. Вони найбільше підходять людині. Я думаю, що до них можна ще зарахувати конопляну олію. А решта – не більше 1-2 чайних ложок на день і в жодному разі на них не смажити. До речі, соняшникової олії, яку ми так багато їмо, раніше вживали дуже мало, і вона була лише холодного віджиму. Засвоюються організмом лише 1-2 чайні ложки цієї олії, а решта відкладається.
Травниця Любов Харитонова
Вважається, що нерафінована олія корисна, а рафінованої краще уникати.
На думку фахівців, ці олії для різного призначення, тому протиставляти їх не варто.
Рафінована олія проходить очищення адсорбентами, нагріванням та виморожуванням – у ній не залишається нічого, крім власне олії. Це хороший продукт для смаження та приготування кулінарних виробів, зокрема тому, що у такій олії не утворюються шкідливі трансжири у процесі температурного впливу.
Читайте також:
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
У період лікування будь-яких захворювань дуже важливо, щоб терапія, яку проходить пацієнт, була комплексною.
Які свята відзначаємо у грудні? У грудні ми відзначатимемо чимало важливих свят - як релігійних,…
Інсульт – це гостре порушення кровообігу в головному мозку, спричинене розривом або закупоркою судин.
У нашій кухні завдяки інтернету з'явилося багато нових цікавих національних страв різних народів. Але не…
У холодну пору року безпритульні тварини, зокрема коти й собаки, особливо потребують нашої допомоги і…