Про те, як сьогодні можна вступити у спадок, розповідає юрист Шепетівського місцевого центру з надання безкоштовної вторинної правової допомоги Євген Бондар.
За загальним правилом прийняття спадщини, зазначеним у частині 1 статті 1270 Цивільного кодексу України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, що починається з часу відкриття спадщини. Саме протягом цього терміну спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини, який не проживав постійно зі спадкодавцем, повинен подати нотаріусу, а в сільських населених пунктах — уповноваженій посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування, заяву про прийняття спадщини.
Зробити це потрібно за місцем відкриття спадщини, тобто останнього місця проживання спадкодавця. Розглянувши заяву, нотаріус заводить спадкову справу.
Але запровадження в Україні військового стану зумовило внесення змін до нормативно-правових документів, що регулюють порядок прийняття спадщини. Відповідно до положень Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» на час дії воєнного стану протягом терміну прийняття спадщини зупиняється. Таким чином, час дії воєнного стану фактично не враховується у встановлені 6 місяців прийняття спадщини. Тобто спадкоємець може прийняти спадщину протягом дії воєнного стану незалежно від його тривалості.
Крім того, згідно з останніми змінами до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України в умовах військового чи надзвичайного стану спадкове право заводитись за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини. Тобто прийняти спадщину можна:
Якщо ж спадкоємець постійно проживав разом із спадкодавцем на годину відкриття спадщини, є малолітньою, неповнолітньою, недієздатною особою або особою, громадянська дієздатність якої обмежена, то подавати заяву про прийняття спадщини не обов’язково.
Проте при оформленні прав на спадкове майно доведеться документально довести свою належність відповідним категоріям осіб.
Позбавити водійських прав можуть навіть тих, хто не порушує правила дорожнього руху. Банальна перевірка документів…
7 квітня в Україні відзначають Всесвітній день здоров'я. Християни вшановують пам'ять святого преподобного Юрія Мелітійського.…
До першої групи інвалідності належать люди, які повністю втратили працездатність і вимагають постійної опіки. Вони…
6 квітня святкує свій 55-й день народження Ірина Білик. Ім’я співачки стало символом нової вітчизняної…
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…