Про те, як сьогодні можна вступити у спадок, розповідає юрист Шепетівського місцевого центру з надання безкоштовної вторинної правової допомоги Євген Бондар.
За загальним правилом прийняття спадщини, зазначеним у частині 1 статті 1270 Цивільного кодексу України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, що починається з часу відкриття спадщини. Саме протягом цього терміну спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини, який не проживав постійно зі спадкодавцем, повинен подати нотаріусу, а в сільських населених пунктах — уповноваженій посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування, заяву про прийняття спадщини.
Зробити це потрібно за місцем відкриття спадщини, тобто останнього місця проживання спадкодавця. Розглянувши заяву, нотаріус заводить спадкову справу.
Але запровадження в Україні військового стану зумовило внесення змін до нормативно-правових документів, що регулюють порядок прийняття спадщини. Відповідно до положень Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» на час дії воєнного стану протягом терміну прийняття спадщини зупиняється. Таким чином, час дії воєнного стану фактично не враховується у встановлені 6 місяців прийняття спадщини. Тобто спадкоємець може прийняти спадщину протягом дії воєнного стану незалежно від його тривалості.
Крім того, згідно з останніми змінами до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України в умовах військового чи надзвичайного стану спадкове право заводитись за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини. Тобто прийняти спадщину можна:
Якщо ж спадкоємець постійно проживав разом із спадкодавцем на годину відкриття спадщини, є малолітньою, неповнолітньою, недієздатною особою або особою, громадянська дієздатність якої обмежена, то подавати заяву про прийняття спадщини не обов’язково.
Проте при оформленні прав на спадкове майно доведеться документально довести свою належність відповідним категоріям осіб.
Піжама – домашній одяг для сну та відпочинку, який характеризується комфортом носіння та м'якістю тканини.…
Після переходу на новоюліанський календар дата Дня святого Миколая змінилася. Православна церква України з минулого…
Чи буде в суботу тепло, чи готуватись до дощів і снігу? Що кажуть синоптики.
Чи буде геомагнітна активність підвищена цього вікенду? Які прогнози роблять експерти?
Подбайте, щоб виноград легко переніс зиму і порадував вас хорошим урожаєм наступного року.
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.