Тож мешканцям багатоповерхівок, які досі не визначилися з формою управління своїми будинками, зі створенням ОСББ варто поквапитися. В іншому разі керуючих їм нав’яжуть «зверху».
Співвласники багатоквартирного будинку мають право вибирати форму управління будинком – створити ОСББ або обрати керівника. І в часі це право не обмежене. Водночас за шість років від ухвалення закону майже в третині багатоквартирних будинків ОСББ досі не створені і управителі не обрані. У Мінрегіоні вирішили усунути цю проблему «вільно-примусовим» методом.
Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про житлово‑комунальні послуги» було передбачено норму про те, що орган місцевого самоврядування повинен провести конкурс у тримісячний строк з дня отримання протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку з проханням призначити керуючого. Тепер же, скоріш за все, уряд через Верховну Раду зобов’яже чиновників проводити конкурси без протоколів зборів. Представлені будуть кілька претендентів. І те, яку ціну за послуги запропонує кожен з них, скоріш за все, і буде однією з умов перемоги в конкурсі.
– Це вже третя або четверта спроба запустити ринок житлових послуг. Співвласників вже як тільки можуть підштовхують до самостійного керування своїми будинками. Нав’язування керуючого тим, хто не створив ОСББ, – із завищеними тарифами, без права переобрання на певний період – один з варіантів,– прокоментував ситуацію голова Асоціації інноваційного розвитку домогосподарств Станіслав Драганов. – Не втомлююся наводити приклад Польщі, де з 1994 року вжили жорстких заходів, що сформували розуміння у співвласників відповідальності за свої будинки. Там створення об’єднань власниками багатоквартирних будинків є обов’язковим! У нас же люди й далі чекають, що їхні будинки важливі для когось, крім них самих.
За інформацією Станіслава Драганова, терміни співпраці керуючих з багатоквартирним будинком мають бути чітко прописані в договорі. Зберігатимуться ці документи в районних адміністраціях. І експерт наполегливо рекомендує співвласникам ознайомитися з договором.
Обов’язок керівника – обслуговування багатоквартирного будинку, забезпечення утримання спільного майна співвласників.
Ця послуга включає:
Раніше опубліковано: Що потрібно для отримання спадщини без заповіту?
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…