Щоб дати точну відповідь, необхідно врахувати кілька факторів. Часник і цибуля є близькими родичами, що насамперед призводить до схожості їх шкідників та захворювань.
Раніше ми розповідали, як зберегти часник і цибулю до нового врожаю.
Також досвідчені овочівники відзначають, що в контексті сівозміни ці культури взаємозамінні. Тому не рекомендується кілька років поспіль висаджувати цибулю і часник на тому самому місці. Слід робити перерву як мінімум на 3-4 роки, щоб не допустити поширення хвороб та шкідників, а також уникнути виснаження ґрунту.
Тому краще утриматися від висаджуючи цибулі та часнику як попередників. Наприклад, один рік ви вирощуєте на цьому місці цибулю, а на другий рік – часник, то краще так не робити.
Щодо спільного розміщення цибулі та часнику на сусідніх грядках або навіть на одній, тут думки розходяться. З одного боку, ці рослини добре вживаються поруч, не заважаючи одна одній, але й не сприяючи взаємному зростанню. З іншого боку, як уже згадувалося, вони схильні до однакових захворювань і шкідників, тому хвороби від однієї культури можуть швидко поширитися на іншу. Щоб мінімізувати ризики, краще розміщувати цибулю та часник на різних ділянках городу – це допоможе зберегти хоча б одну із культур у разі зараження.
Читайте також:
Росія стверджує, що української державності не існувало. Але це не так — вона була, і…
Січень 2025 року здивував українців новими температурними рекордами. Стовпчик термометра піднімався вище, ніж зазвичай. Яким…
22 січня в Україні відзначають День Соборності (день Злуки), ухвалення Четвертого універсалу Українською Центральною Радою,…
Якщо ви хочете спробувати найніжніші сирники, цей рецепт вам точно сподобається.
Не можна уявити собі косметичку сучасної жінки, в якій би не було такої базової речі…
Огірки – дуже популярний овоч, який часто буває на столі українців навіть взимку. Крім того,…