Не в’яжуться качани біля капусти? Не панікуйте – рішення є! Прислухайтеся до порад досвідчених агрономів і ви врятуєте ваш урожай. Розповідаємо, що треба зробити, щоби ваша капуста виросла всім на заздрість.
Раніше ми розповідали, як провести ефективне підживлення для баклажанів та перцю.
Однією з головних причин відсутності кочанів є недостатнє освітлення. Капуста не любить півтінь, тому при нестачі прямого сонця овоч починає нарощувати листя, але при цьому качани не формуються. У цьому випадку можна і зовсім залишитися без врожаю. Тому дуже важливо висаджувати капусту виключно на відкритих сонячних ділянках.
На формування качанів капусти також впливає щільність посадки. При недостатній циркуляції повітря овоч зростатиме погано. Щоб цього уникнути, капусту потрібно садити за схемою, згідно з рекомендаціями до вибраного сорту. Наприклад, є капуста з діаметром листя 50-60 см, а є сорти, які розростаються вдвічі ширше.
Капуста потребує правильного підживлення. Ранні сорти потрібно підгодовувати двічі, а сорти середнього та пізнього – у середньому 3-4 рази за сезон. Підживлення потрібно вносити під корінь на вологий ґрунт. Робіть це дуже акуратно, не потрапляючи на листи, адже є ризик виникнення опіків на листі від певних підживлень.
Агрономи не рекомендують надто часто і щедро підживлювати капусту органікою з великою кількістю азоту – це сприятиме нарощуванню зеленої маси. Краще чергувати калійні, фосфорні та кальцієві добрива. Завдяки їм качани зростатимуть швидше.
Також підгодуйте капусту настоєм деревного попелу: 1 склянку попелу залийте 1 літром води та наполягайте 3-4 дні. Після цього розведіть 0,5 літра розчину у 10 літрах води. Таке підживлення потрібно вносити кожні 10-14 днів.
Для підгодовування капусти нагоді також кальцієва селітра, гумат калію та калімагнезія.
Вас також можуть зацікавити новини:
2361 гривня замість пенсії: кому з українців доведеться отримувати мізерні виплати
Держава допоможе українцям поставити сонячні панелі: що пропонує уряд (відео)
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…