Вівторок, 16 Липня, 2024
ГоловнаДачаНе в'яжуться качани в капусти: як вирішити проблему та врятувати врожай

Не в’яжуться качани в капусти: як вирішити проблему та врятувати врожай

Этот материал также доступен на русском языке
Що потрібно зробити, якщо качани капусти не в'яжуться. Використовуйте поради агрономів, щоб урятувати врожай.

Не в’яжуться качани біля капусти? Не панікуйте – рішення є! Прислухайтеся до порад досвідчених агрономів і ви врятуєте ваш урожай. Розповідаємо, що треба зробити, щоби ваша капуста виросла всім на заздрість.

Раніше ми розповідали, як провести ефективне підживлення для баклажанів та перцю.

Чому не в’яжуться качани

Однією з головних причин відсутності кочанів є недостатнє освітлення. Капуста не любить півтінь, тому при нестачі прямого сонця овоч починає нарощувати листя, але при цьому качани не формуються. У цьому випадку можна і зовсім залишитися без врожаю. Тому дуже важливо висаджувати капусту виключно на відкритих сонячних ділянках.

На формування качанів капусти також впливає щільність посадки. При недостатній циркуляції повітря овоч зростатиме погано. Щоб цього уникнути, капусту потрібно садити за схемою, згідно з рекомендаціями до вибраного сорту. Наприклад, є капуста з діаметром листя 50-60 см, а є сорти, які розростаються вдвічі ширше.

Як урятувати врожай капусти

Капуста потребує правильного підживлення. Ранні сорти потрібно підгодовувати двічі, а сорти середнього та пізнього – у середньому 3-4 рази за сезон. Підживлення потрібно вносити під корінь на вологий ґрунт. Робіть це дуже акуратно, не потрапляючи на листи, адже є ризик виникнення опіків на листі від певних підживлень.

Агрономи не рекомендують надто часто і щедро підживлювати капусту органікою з великою кількістю азоту – це сприятиме нарощуванню зеленої маси. Краще чергувати калійні, фосфорні та кальцієві добрива. Завдяки їм качани зростатимуть швидше.

Також підгодуйте капусту настоєм деревного попелу: 1 склянку попелу залийте 1 літром води та наполягайте 3-4 дні. Після цього розведіть 0,5 літра розчину у 10 літрах води. Таке підживлення потрібно вносити кожні 10-14 днів.

Для підгодовування капусти нагоді також кальцієва селітра, гумат калію та калімагнезія.

Вас також можуть зацікавити новини:

2361 гривня замість пенсії: кому з українців доведеться отримувати мізерні виплати

Держава допоможе українцям поставити сонячні панелі: що пропонує уряд (відео)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні