Сьогодні ми поговоримо про ліки, які треба мати в домашній аптечці вашого улюбленця у якості першої допомоги. Та про деякі види надання цієї допомоги.
Ветеринарний лікар Микита Реута радить всім власникам домашніх тварин мати цей набір вдома.
Якщо ви особисто бачили, що тварина з’їла щось неїстівне, або непридатне до їжі і минуло не більше 30-40 хвилин, необхідно викликати блювання.
-Для цього можна використовувати звичайну кухонну сіль або перекис водню, розчинений 1:1 з водою, – каже Микита Реута. – Далі дати тварині 1-2 грами солі або мілілітр розчину перекису водню з водою відповідно. Але за умови, що тварина притомна. При цьому слідкуйте, щоб тварина не вдихнула розчин або сіль.
Також застосовуються абсорбенти: з розрахунку 1 таблетка на 1 кілограм ваги – активоване вугілля, ентеросгель, атоксил тощо.
Укуси комах інколи спричиняють сильні алергічні реакції. Швидко зʼявляється набряк. У такій ситуації діяти треба дуже швидко.
– Частіше за все укуси припадають на ніс, щоки, язик, – продовжує Микита Реута. Набряк може майже закрити очі тварини, ускладнити дихання. – Необхідно дати тварині антигістамінний препарат, краще зробити ін’єкцію. Підійдуть цетрин, лоратадин, еріус, супрастин – 5-10 мг/кг ваги тварини. І як найшвидше зв’яжіться з лікарем стосовно огляду і необхідності застосування інших препаратів, якщо стан вашого улюбленця залишається поганим – тварина сумна, відмовляється від їжі, в неї підвищилась температура.
Тварини інколи зʼясовують стосунки, інколи травмуються навіть на домашній території. За ранами треба правильно доглядати.
Ветеринарний лікар радить почати з обережного промивання рани антисептичним розчином або стерильним фізрозчином. Далі треба накласти відповідну пов’язку, наприклад стерильну марлю і закріпити її бинтом. Не забувайте слідкувати за тим, щоб пов’язка була щільною, але не надто тугою, бо вона має забезпечувати кровообіг. Необхідно регулярно міняти пов’язки і стежити за станом рани на предмет ознак інфекції, таких як почервоніння, набряк або виділення. У такому випадку без візиту до ветеринарного лікаря не обійтись.
– Поширена помилка господарів, коли вони бачать, що у їхнього кота чи кішки розпочався напад, в тому, щоб намагатися утримати тварину, – говорить Микита Реута. – Замість цього вам слід затемнити кімнату, вимкнути все, що створює шум, і переконатися, що ви прибрали те, чим кіт чи кішка могли б поранити себе.
Не можна обробляти рани йодом, бо це призводить до опіків і надовго затримує процес загоєння рани.
Не можна також без консультації з лікарем давати тварині ліки, які призначили господарю, – антибіотики, серцево-судинні та седативні препарати.
На завершення розмови ветеринарний лікар нагадав про обовʼязковість своєчасних щеплень від сказу, чуми, собачого парвовірусу, лептоспірозу – інфекційних захворювань, які є загрозливими для життя ваших домашніх улюбленців.
Читайте також:
Тварини-синоптики: як домашні улюбленці пророкують погоду
Якщо домашній улюбленець хворіє: як отримати безкоштовну консультацію ветеринара
Хвороба Альцгеймера — одна з найпоширеніших форм деменції у світі. Чому вона виникає, як вчасно…
Цей спосіб заготівлі кабачків зберігає смак свіжих овочів і вимагає варіння. Зручний рецепт – чудовий…
Якщо ви опинилися в гострій життєвій ситуації і потребуєте підтримки — не пропустіть можливість зареєструватися…
Якщо дерева з сусідньої ділянки створюють незручності — не поспішайте з цим миритися. Закон надає…
Світлі плями, викривлене листя, пригнічений ріст – усе це ознаки небезпечного вірусу, який вражає більшість…
Без випікання, з простих інгредієнтів і з хрустким секретом усередині – ви точно приготуєте ці…