Намагайтеся вечеряти за 2-3 години до сну. Увечері їжа має бути одночасно легкою, ситною та корисною. Лікарі радять перед сном з’їсти банан – він допомагає виробленню серотоніну і мелатоніну, розслабляє м’язи і стабілізує настрій.
Приготуйте собі вечірній напій із травами, які допомагають заспокоїтися:
Ноги мерзнуть? Одягніть шкарпетки – зігріті ноги сприяють засинанню.
Якщо щось не дає вам спокою, запишіть проблему на папері. Так ви звільните голову від неспокійних думок і дасте мозку сигнал, що цим можна зайнятися завтра.
За дві години до сну зменшіть освітлення – так організм почне виробляти мелатонін, гормон, що відповідає за засинання.
Цікаві передачі або новини – не найкращий варіант перед сном. Вони тільки розбурхають мозок. Краще почитати щось легке або послухати спокійну музику.
Прохолодне повітря допомагає швидше заснути. Оптимальна температура – близько 18-20 градусів. Якщо повітря в кімнаті занадто сухе, використовуйте зволожувач або повісьте на батарею мокрий рушник.
Спокійна музика перед сном допомагає розслабитися. Якщо робити це регулярно, в організмі виробиться умовний рефлекс «музика – засинання».
Лік не допомагає, а навпаки, змушує мозок працювати. Краще уявіть щось приємне: наприклад, як ви відпочиваєте на природі або гуляєте в улюбленому місці.
ВАЖЛИВО! Найбільша помилка – змушувати себе заснути. Лікарі-сомнологи порівнюють сон із полохливим птахом: якщо намагатися зловити його зусиллям волі, він розпурхнеться і полетить. Просто довіртеся організму – він сам знає, коли йому потрібно відпочивати.
Уже з 2026 року паперова трудова книжка перестане бути основним документом для підтвердження трудового стажу.…
Хліб — один із найпопулярніших продуктів у світі. Та не всі його види однаково корисні.…
При виході на пенсію працівники можуть скористатися особливими умовами звільнення. Як це працює і на…
Деякі власники житлової нерухомості почали отримувати від податкової листи з попередженням про опис майна.
У понеділок, 15 вересня, буде мінлива хмарність у більшості областей України. На заході очікуються дощі.
Про що попереджають астрофізики?