Верес звичайний – вічнозелений сланкий розгалужений кущик родини вересових, заввишки 30-100 см. Цвіте у липні – вересні. Росте в соснових, рідше – в дубово-соснових лісах, по вогкуватих місцях, у горах на узліссях, на полонинах у лісових і в північних лісостепових районах.
Настої та відвари вересу мають сечогінні, потогінні, в’яжучі, протизапальні й дезинфікуючі властивості, збуджують видільну функцію шлункових залоз, а у великих дозах діють наркотично.
Народний досвід свідчить і про седативну дію рослини. Водний настій трави вживають при урологічних захворюваннях (цистит, простатит, камені в нирках, запалення ниркових мисок, ниркові коліки, хронічний пієлонефрит, уратурія), для лікування хвороб печінки і жовчних шляхів і як засіб, що допомагає при подагрі, поліартриті, ревматизмі й розладах нервової системи.
Зовнішньо у вигляді ванн або примочок верес використовують при ревматизмі, рахіті, висипах і виразках на тілі, екземі, алергії та опіках і як ранозагоювальний засіб.
Примочки і ванни з відвару.
Читайте також:
Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня: як поводитися метеозалежним.
Святих Костянтина Великого і його матір Олену названо «рівноапостольними» за великі заслуги перед християнською Церквою.
У 2025 році громадяни України мають можливість добровільно докупити страховий стаж для отримання або збільшення…
До утворення здуття свіжого або старого лінолеуму може призвести безліч причин. Але в будь-якому випадку…
Чимало українських пенсіонерів, які не виїхали з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей і…