Статті

МРТ чи КТ: що вибрати для діагностики головного мозку?

МРТ головного мозку у Києві з контрастом або без можна зробити, наприклад, в медичному центрі «Лайфскан». Грамотні спеціалісти виконають високоточне сканування, результати якого дозволять поставити правильний діагноз.

Коли слід проводити обстеження

За результатами оцінки анатомії мозку, можливих патологічних змін фахівець поставить діагноз чи відстежить прогресування патології. Зазвичай на МРТ чи КТ головного мозку напрямок дають травматологи, флебологи, неврологи. Обстеження показано за таких скарг:

  • травми голови в анамнезі;
  • часті головні болі;
  • втрата чутливості рук та ніг;
  • зниження дотику та нюху;
  • судоми;
  • проблеми з координацією рухів;
  • постійна слабкість.

При підозрах на інсульт, пухлини будь-якого характеру додаткові дослідження обов’язкові – з їх допомогою можна виявляти судинні розриви, закупорки, гематоми, сторонні тіла, які належним чином не функціонують ділянки мозку. Оскільки патології у різних зонах голови провокують певні симптоми, лікарі рекомендують проходити комплексне обстеження головного мозку.

Способи діагностики

МРТ ангіографія та КТ головного мозку – найбільш інформативні та найчастіше використовувані способи досліджень. Вони дають знімки високої якості у різних проєкціях. МРТ артерій, вен голови – безпечна та безболісна методика, яка практично позбавлена ​​протипоказань. Вона не рекомендована хіба що пацієнтам із металоімплантами, стимуляторами роботи серця. Річ у тому, що магнітні поля зміщують або нагрівають металеві предмети можуть негативно впливати на роботу механізмів.

За результатами обстеження можна розглянути м’які тканини високої густини з новоутвореннями та судинами. Знімок робиться відразу в кількох проєкціях на різній глибині. При МРТ товщина зрізу зазвичай становить 4-6 мм, але лікар може зменшити її за необхідності максимальної деталізації утворень анатомічних структур. На КТ використовується товщина 0.5-1 мм.

Відмінності КТ мозку від МРТ

КТ головного мозку вирішує ті ж завдання, що МРТ сканування, але є різниця в підходах до діагностики. Під час КТ не обов’язково зберігати повну нерухомість, як у випадку МРТ. Стандартне обстеження займає буквально кілька хвилин.

КТ анатомії мозку з лікворними просторами передбачає послаблення сконцентрованого спрямованого потоку рентген-променів. Чим вища щільність тканин, тим світліше виходять зображення. З огляду на внутрішньочерепних патологій змінюється звична щільність мозкових тканин. Параметри оцінює лікар-радіолог – він проводить оцінку результатів обстеження та дає висновок.

МРТ мозку з ангіографією виробляється у різних послідовностях. Пацієнт під час діагностики повинен лежати на спині та зберігати нерухомість становища. Найчастіше сканування здійснюється в аксіальній із сагіттальними площинах, при необхідності може бути додана фронтальна. Враховується сила сигналів, які подаються анатомічними структурами. Так чим більше водневих атомів знаходиться в тканинах, тим інтенсивнішим буде сигнал, що реєструється котушкою.

Недоліки МРТ:

  • Тривалість дослідження. Процедура займає більше часу, ніж КТ (від 15 до 60 хвилин);
  • Чутливість до рухів пацієнта. Необхідно зберігати нерухомість під час дослідження;
  • Обмеження щодо наявності металевих імплантів, кардіостимуляторів та інших пристроїв.

До мінусів КТ відносять радіаційне опромінення – це може бути обмежуючим фактором при частому проведенні дослідження, особливо у дітей та вагітних жінок. Можливості для візуалізації м’яких тканин обмежені: КТ гірше відображає нерви та структури порівняно з МРТ.

Для гострих станів (травми, гострі крововиливи) часто краще КТ через швидкість та ефективність. Щоб виконати деталізовану оцінку м’яких тканин, судин та нервової системи, краще використовувати МРТ. Для пацієнтів, які потребують багаторазових досліджень, МРТ є кращим через відсутність радіації. Перед діагностикою мозку проконсультуйтеся з лікарем, щоб вибрати оптимальний метод, виходячи з конкретних медичних показань та протипоказань.

Проєкція сканування

Оцінка стану мозку під час МРТ чи КТ стандартно починається з поперечних чи аксіальних зрізів. Згодом на КТ вони можуть реконструюватися у фронтальні (подовжньо розташовані бічні) або сагітальні (подовжні переднезадні). На МРТ мозку зрізи виробляються безпосередньо під час сканування структур.

Центр «Лайфскан» у Києві веде прийом за попереднім записом. Залишайте заявку або телефонуйте для вибору зручного часу. Центр діагностики оснащений сучасним обладнанням, яке гарантує точність та безпеку обстеження. Висновок ви отримаєте відразу ж, ціни вказані на сайті. Є відділення у Шевченківському та Солом’янському районах столиці.


*на правах реклами

Новое на сайте

  • Новини

Обов’язково покладіть цю річ під ліжко, щоб щастя назавжди оселилося у вашому домі

Езотерики переконують: енергетика певних речей може захистити від лиха і принести в дім щастя. Головне,…

16/11/2024 23:27
  • Новини

Біля яких рослин не можна саджати чорнобривці: залишать без урожаю – це має знати кожен дачник

Чорнобривці - це не тільки прикраса ділянки, але і її захист від шкідників та хвороб.…

16/11/2024 22:48
  • Новини

Погода в Україні на неділю, 17 листопада

17 листопада опади на території України не передбачаються

16/11/2024 21:59
  • Новини

Магнітні бурі на неділю, 17 листопада 2024 року

Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?

16/11/2024 20:57
  • Новини

Вічне життя не за горами: як легко можна продовжити його на 5 років

Дослідники виявили, що люди, які наближаються до середнього віку, можуть значно збільшити тривалість свого життя.

16/11/2024 19:33
  • Новини

Їжа, яка старить: стало відомо, які саме продукти впливають на організм

Нове дослідження показало, що регулярне споживання ультраоброблених продуктів може прискорювати старіння організму на клітинному рівні,…

16/11/2024 18:37