Питання читачки:
– Мені 60 років. Коли понервую, тиск може підскочити до 200. А потім поступово приходить у норму. Боюся інсульту: від нього померли мої бабуся і мама. Щоправда, у літньому віці. Чи треба мені якось обстежитись?
Відповідає невролог Людмила Дубініна:
– Звісно. Вам давно треба було це зробити, тому що схильність до інсульту справді існує. Ви могли успадкувати від рідних схильність до атеросклерозу, артеріальної гіпертензії. Зважаючи на все, так і сталося.
Якщо є стрибки тиску, необхідно обов’язково приймати препарати від гіпертензії. Вам їх призначали?
– Ні. Я просто знижую тиск, якщо він піднімається.
– Це неправильно. Незалежно від того, нервуєте ви чи ні, тиск треба утримувати в нормі. В ідеалі він має бути 120/80. Але не вище 140/90.
Саме під час стрибка судини, які з віком стають менш еластичними, можуть розірватися, кров заллє ділянку мозку. Таким є геморагічний інсульт.
А якщо судина звужена через холестеринову бляшку, тромб, то кровотік порушується, і в якийсь момент людина ризикує зазнати ішемічного інсульту: у ділянку мозку не надходить кров, і клітини гинуть.
– Які аналізи мені треба здати?
– Насамперед ліпідограму – аналіз крові, що дозволяє визначити співвідношення «хорошого» та «поганого» холестерину. До речі, після 40 років цей аналіз треба робити всім щороку.
Якщо рівень холестерину високий, лікар призначить УЗД судин голови та шиї – допплерівське сканування.
Треба знати, чи не сформувалася, наприклад, у сонній артерії холестеринова бляшка, наскільки знижений просвіт судини, чи може статися інсульт. Словом, чи є атеросклероз.
При цьому захворюванні можуть постраждати будь-які судини – серця (що загрожує інфарктом міокарда), ніг (виникає переміжна кульгавість, зростає ризик ампутації кінцівки).
Потрібно знати також рівень цукру в крові та в’язкість крові (її визначає коагулограма).
Щоб не допустити серйозних ускладнень, вам необхідно проконсультуватися у невролога, кардіолога і дотримуватися їх рекомендацій.
За матеріалами fakty.ua
Читайте також:
У новій державній програмі грошової допомоги відбулися зміни.
Солодкі аскорбінки у багатьох асоціюються з безпечними і корисними вітамінами. Їх звикли вживати без жодних…
5 листопада в Україні відзначається Всесвітній день поширення інформації щодо проблеми цунамі. Християни вшановують пам'ять…
Сніданок не можна пропускати. Він має бути не тільки смачним, а й корисним, саме таку…
На які тільки хитрощі не йдуть автомобілісти, щоб автомобіль завжди був на ходу, і кожна…
Зазвичай городники висаджують часник перед зимою – озимий, і навесні – ярий. Але цей прийом…