До редакції звернулася Неоніла Гончарова з Одеської області. Вона розповіла, що працювала на Роздільнянському ГППЗ з 1981-го по 2001 рік. Їй, як і іншим працівникам, повинні були виділити земельну ділянку для ведення особистого сільського господарства розміром в 2 гектари. А відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку, їй було виділено 0,9232 гектара. Читачка вважає це рішення несправедливим, оскільки вона працювала на підприємстві 19 років, а було виділено менше, ніж іншим працівникам підприємства.
Відповідно до статті 1 Закону України № 899-IV (далі – Закон), право на земельну частку (пай) мають колишні члени колективних сільськогосподарських підприємств (кооперативів, акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств). Також таке право є і у пенсіонерів з їх числа, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай).
Відповідно до статті 5 Закону, сільські, селищні, міські ради в межах їх повноважень щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості):
Крім того, відповідно до частини 1 статті 122 Земельного Кодексу, сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад.
Таким чином, передусім ви повинні звернутися до органів місцевого самоврядування за місцем проживання з заявою щодо незгоди з розміром земельної ділянки. Адже це їхні повноваження.
Якщо звернення не буде задоволено, ви можете звернутися до місцевого суду.
Відповідно до статті 2 Закону, «документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), також є «Рішення суду про визнання права на земельну частку (пай)».
Стороною (сторонами) у позовній заяві зазначити міську (сільську) раду за місцем проживання та Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Можете в позовній заяві зазначити таке:
В позовній заяві можете вимагати зобов’язати виділити в натурі земельну частку (пай) сільськогосподарського призначення.
До позовної заяви обов’язково необхідно додати такі документи (копії):
паспорт;
ідентифікаційний номер;
трудову книжку, щоб довести, що ви перебували у трудових відносинах з тим, хто виділяв землю;
сертифікат на право на земельну частку (пай);
інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно;
інформацію з Державного реєстру іпотек;
листи-відповіді від органів місцевого самоврядування, інші документи.
*Закон «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» №899-IV від 05.06.2003 в редакції від 31.03.2023
Раніше ми розповідали, як власникам паїв не втратити право на землю: що треба зробити.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…