Це – свято – початок виконання обіцяного Богом порятунку людського роду, адже цього дня народилася Та, яка чудовим способом подарувала світові Спасителя.
Різдво Пресвятої Богородиці святкується Церквою як день всесвітньої радості. У цей світлий день, на межі Старого і Нового заповітів, народилася Преблагословенна Діва Марія, яка за Божественним промислом явилася Матір’ю Спасителя світу, Господа нашого Ісуса Христа.
У Новому Заповіті ми не знайдемо практично нічого про земне життя Богородиці. Євангелія не дають відомостей про те, хто були батьки Діви Марії і за яких обставин вона народилася. Свято Різдва Пресвятої Богородиці засноване на Церковному Переказі.
Існує так зване Протоєвангеліє Якова, написане у II столітті. У ньому ми читаємо, що Марія народилася від благочестивих батьків, Йоакима та Анни. Йоаким був вихідцем із царського роду, а Анна – дочкою первосвященика. Вони дожили до похилого віку і були бездітними. Це було джерелом скорботи для пари і викликало громадський осуд.
Одного разу, коли Йоаким прийшов до Храму, первосвященик не дозволив йому принести жертву Богові, сказавши: «Ти не створив потомства Ізраїлю». Після цього невтішний Йоаким пішов у пустелю для молитви, а Анна залишилася вдома і теж молилася. В цей час їм обом явився ангел і кожному сповістив:
«Господь почув молитви твої, ти зачнеш і народиш, і про потомство твоє говоритимуть у всьому світі».
Дізнавшись радісну новину, подружжя зустрілося біля Золотих воріт Єрусалиму.
Після цього Анна зачала. Як пише Протоєвангеліє Якова, «пройшли покладені їй місяці, і Анна в дев’ятий місяць народила». Праведники дали обітницю присвятити свою дитину Богу і віддали дочку Марію в Єрусалимський храм, де вона служила до повноліття.
Свято Різдва Богородиці християни почали відзначати лише ближче до V століття. Перші згадки про нього ми читаємо у Константинопольського патріарха Прокла (439-446 роки) і у требнику (богослужбовій книзі) Папи Геласія (492-426 роки). Також про свято пишуть святителі Іоанн Златоуст, Єпіфан та Августин. А в Палестині існує переказ про те, що свята рівноапостольна цариця Олена збудувала в Єрусалимі храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці.
ДО ВІДОМА. Свято Різдва Пресвятої Богородиці відзначають 8 вересня – за новоюліанським календарем та 21 вересня – за юліанським.
За матеріалами православної преси
Вам буде цікаво:
Частина українців можуть отримати гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування. Забезпечується адресна доставка продуктових наборів.
Якщо ви збираєтеся пекти паски на Великодень, то пропонуємо спробувати цей рецепт великодньої випічки. Паска…
Частині внутрішньо переміщених осіб потрібно подати заяву до Пенсійного фонду. В іншому разі виплату пенсії…
Росія продовжує обстрілювати мирні населені пункти України. У Генштабі ЗСУ детально розповіли про ситуацію на…
У пенсіонерів оплата комунальних послуг часто забирає більшу частину доходу. Але не всі зобов’язані платити.…
9 квітня в Україні відзначають Міжнародний день рожевого і Всесвітній день антикваріату. Християни вшановують пам'ять…