«Влітку, коли стає дуже спекотно, багатьох переслідує головний біль. Я вже давно відмовилася від анальгетиків, які зазвичай у таких ситуаціях є першою допомогою.
Мені найбільше подобається бабусин рецепт, знайомий ще з дитинства. Вона радила випити чашку гарячого чаю з додаванням дрібки кориці. Але нагадувала: кориця – досить сильний алерген, тому такий варіант підійде не всім. На її думку, хорошою альтернативою стануть м’ята, імбир або лимон – спробуйте пожувати їх, і біль зніме як рукою.
Бабця була права. Народні рецепти дуже добре працюють, тому й використовую їх вже понад тридцять років».
Анастасія Короленко, м. Київ
«Літня спека інколи стає причиною носових кровотеч. Найгірше, коли кровотеча застає тебе у транспорті, магазині, на роботі. Оскільки ця проблема переслідує мене ще з допенсійних часів, напрацювала свій комплекс, який є поєднанням традиційних і нетрадиційних підходів.
Перш за все, коли почалася кровотеча, я, щоб заспокоїтися, глибоко дихаю і затискаю обидві ніздрі. Сиджу рівно, бо закидати голову назад не можна. Потім резинкою або мотузкою перетягую (будьте обережні, не здавлюйте палець занадто сильно, щоб не пошкодити шкіру та судини) на хвилин 10 великий палець руки на рівні центру нігтя – ця зона у рефлексотерапії відповідає області носа.
Коли кровотеча спинилася, ще десь півгодини не їм нічого і не п’ю, щоб не спровокувати нову кровотечу».
Наталя Козакова, м. Одеса
«Засмага, яка призводить до опіків, дошкуляє дуже сильно. Людина не спить, усе тіло в неї болить, підвищується температура.
Добре відомими рецептами допомоги у такій ситуації є кефірні та сметанні компреси, охолоджувальні ванни.
Я пропоную інший підхід. Заварюю окропом квітки ромашки (столову ложку на склянку), чекаю, коли стане кімнатної температури, і змащую місця опіків. Ромашка дуже добре заспокоює постраждалу шкіру, розслаблює тіло. І вже наступного дня опіки нагадують про себе лише кольором шкіри, а больових відчуттів вже майже немає».
Наталя Криницька, м. Бровари
«Мені 78 років. У літню спеку весь час хочу спати. Можу півдня провести в ліжку. Моя сімейна лікарка сказала, що це ще більше зменшує мою звичайну рухову активність. Отже, багато процесів в організмі сповільнюються. В моєму віці це не є корисним.
Вона запропонувала комплекс простих вправ, які спроможні хоч якось компенсувати брак рухової активності влітку.
Масуємо долоні рук та пальці протягом 1-2 хвилин.
Сидячи, підвести ноги, витягнути їх над підлогою, підкласти під ноги якусь підставку і так посидіти хвилин 10-15.
Добре, якщо вдається 3-4 рази на день зробити цей комплекс. Я досить лінива. Тому мій максимум – лише 1-2 рази».
«Влітку в мене бувають судоми ніг.
Лікар сказав, що це від згущення крові. Він рекомендував спеціальні ліки, але я віддаю перевагу народним засобам.
Зокрема, купую малину з цукром. І п’ю її з чаєм 2-3 рази на день. Дві ложки малини йде на одну склянку чаю. Можна пити малину просто з кип’яченою водою, аби чай не підвищував артеріальний тиск. Коли не забуваю про малиновий чай, судом немає. Щойно забуваю, судоми вночі повертаються».
Інна Линьок, м. Луцьк
"Нафтогаз" впровадив нові правила для оплати рахунків за газ. Споживачів закликають не допускати прострочення платежів…
Виплати під загрозою! Якщо не проводити жодних операцій із пенсійною карткою, ви можете втратити доступ…
Стартувала видача гуманітарної допомоги. Продуктові набори та засоби гігієни надаються не кожній людині окремо, а…
У 2025 році в Україні змінюються умови отримання пенсій по інвалідності. Хто має пройти повторний…
Цієї ночі окупанти атакували кілька областей, зокрема Дніпропетровську, Харківську, Запорізьку, Київську та інші. Представники обласної…
Почалася реєстрація для отримання грошової допомоги в межах міжнародного проєкту, спрямованого на покращення умов життя.