Статті

Бракує грошей і ви вирішили піти в ломбард: як оформити угоду, щоб не постраждати

Яку річ можна закласти в ломбарді?

Відповідно до статті 1047 ЦК України, договір позики укладається у письмовій формі. На підтвердження укладання договору позики та його умов може бути представлено розписку позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.

Відповідно до статті 629 ЦК, договір є обов’язковим для виконання сторонами.

Як правило, надаючи документи і прочитавши договір, ви підтверджуєте багато умов і погоджуєтесь з ними. Один з важливих моментів будь-якого договору з ломбардом є те, що предмет застави є особистою приватною власністю, не перебуває під забороною (арештом), а також не перебуває у власності третіх осіб. Ці умови при здачі речі в ломбард є обов’язковими, інакше річ закладати в ломбард не можна, будь-які дії будуть визнані незаконними.

Якими є умови позики?

Як правило, за договором, крім суми наданого кредиту за закладену річ, стягуються витрати на страхування предмету застави, витрати на зберігання, відсотки за користування кредитом, сума штрафних санкцій, якщо невчасно кредит сплачено, сума неустойки за кожен день прострочення. Таким чином, усі ці нараховані суми обов’язково потрібно сплатити і визначитись, чи є вони для вас співмірними.

Важливо сплачувати кредит в ті дні, що зазначені договором

Згідно з частиною 2 статті 1050 ЦК, якщо за договором встановлено обов`язок позичальника повернути позику частинами, то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики.

Вимагайте довідку і сплачуйте вчасно

Ви маєте право, користуючись кредитом, вимагати довідку, де чітко визначено періоди нарахування відсотків за договором, визначити момент виникнення зобов’язання, встановити наявну та дійсну заборгованість. Завжди звіряйтесь щодо вашої оплати та нарахування інших штрафних санкцій.

Зверніть увагу, якщо ви не будете сплачувати кредит вчасно, ломбард, на підставі договору, може подати на вас до суду про стягнення суми за договором.

Згідно з частиною З статті 22 Цивільного кодексу України, збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі. Але якщо ви сплачуєте все вчасно, добропорядно, то в судовому засіданні ви можете надати квитанції щодо оплати вами кредитного договору.

!!! Якщо сталось так, що вашу річ без дозволу заклали у ломбарді, звертайтеся із заявою до поліції з тим, що сталась крадіжка. Вимагайте в поліції, щоб було внесено до ЄРДР відомості, які ви викладаєте в заяві.

Вікторія Гусакова, позаштатний юрист

Новое на сайте

  • Новини

В Україні змінили правила отримання інвалідності: що потрібно знати

Уряд ухвалив нові рішення щодо надання статусу інвалідності. Розповідаємо, хто зможе скористатися змінам.

04/07/2025 20:11
  • Новини

В Україні мають підвищити тарифи на комуналку: коли це відбудеться

Меморандум з Міжнародним валютним фондом передбачає підвищення тарифів для українців. Коли саме це відбудеться.

04/07/2025 19:13
  • Статті

Вікові доплати до пенсії після досягнення 65 років: що потрібно знати

Пенсіонерка звернулася до ПФУ за доплатою за вік, але отримала відмову. У чому причина і…

04/07/2025 17:34
  • Новини

Пенсійний фонд надаватиме 39 видів соцвиплат: як отримати грошову допомогу

Пенсійний фонд України отримав нові обов’язки — тепер саме він опікується багатьма видами соціальних виплат.…

04/07/2025 16:20
  • Новини

Як надають реабілітаційні послуги на Одещині, Миколаївщині та Херсонщині: Нацслужба здоров’я представила результати моніторингу

Наразі це вже четвертий  регіональний форум, який організовано за підтримки проєкту Реабілітація в Україні (Rehab4U).

04/07/2025 16:08
  • Статті

Чому китайські товари мають попит в українському бізнесі?

Український ринок демонструє стабільно високий інтерес до продукції з Піднебесної протягом останніх десятиліть. Цей тренд…

04/07/2025 15:09