Середа, 24 Липня, 2024
ГоловнаЗдоров'яЯк самостійно зробити масаж голови: зніме тиск, допоможе після інсульту

Як самостійно зробити масаж голови: зніме тиск, допоможе після інсульту

Этот материал также доступен на русском языке
Цю систему масажу розробив Віктор Делль, який зміг позбавитися невиліковного захворювання — хвороби Бехтерєва.

Ми розповімо, як правильно робити масаж голови за Деллем.

Він знімає головний біль, сприяє зниженню тиску, допомагає відновитися після інсульту.

  1.  Сядьте на стілець у тихій кімнаті, закрийте очі і розслабтеся, вільно звісивши голову до грудей. Потім, не поспішаючи і ледь торкаючись, погладьте долонями обличчя, лоб, повіки, голову, шию, поступово притискаючи подушечки пальців до шкіри. Далі круговими рухами за годинниковою стрілкою легко розітріть лоб, скроні, потилицю. Знову погладьте обличчя.
  2. Всі пальці обох рук прикладіть до чола праворуч і ліворуч на межі волосяного покриву і повільно протягом 3-4 хвилин просувайте їх до маківки, активно масажуючи, розминаючи і рухаючи шкіру на всі боки. Коли пальці зустрінуться, притисніть їх усіма подушечками до шкіри верхньої частини голови і активно рухайте шкіру вперед-назад 3-4 хвилини. Опустивши руки, відпочиньте, а потім повторіть прийом, завершивши його погладжуванням чола.
  3.  Притисніть вказівний, середній та великий пальці обох рук, з’єднані разом, до скронь і подушечками масажуйте їх за годинниковою стрілкою. Використовуючи й інші пальці, починайте рух від скронь до маківки з обох боків. Розминайте і рухайте шкіру, щоб активізувати кровообіг підшкірного шару. Робіть це повільно, а коли пальці зустрінуться на маківці, добре помасажуйте її. Опустивши руки, відпочиньте, прислухаючись до своїх відчуттів.
  4.  Опустіть голову до грудей, а подушечки пальців притисніть до боків потиличного горбка*. Знизу вгору «прочісуйте», розминайте і рухайте шкіру голови. Якщо попутно зустрічаються вм’ятини або горбики, їх треба добре помасажувати вказівними або середніми пальцями обертаючими рухами. Коли пальці зустрілися на маківці, добре розімніть її, а потім перейдіть до масажу потилиці.
  5.  Під потиличним горбком, де кріпляться м’язи шиї, симетрично розташовані дві западини. Вони зазвичай болючі при натисканні. А в центрі, під потиличною кісткою, западина більша. Центральну западину треба добре помасажувати середніми пальцями, а бічні — великими та вказівними.
  6.  Легкими дотиками погладьте всю голову та обличчя. Ще раз пройдіться по всій голові і дайте рукам відпочинок, під час якого погладьте руки знизу нагору – від кінчиків пальців до передпліччя. Покладіть руки на коліна і кілька хвилин посидьте, розслабившись.

*Щоб знайти потиличний горбок, проведіть пальцями вгору по шиї (при цьому голова нахилена вниз) і знайдіть перше узвишшя після шиї – це і є потиличний горбок.

Читайте також:

Замучав ниючий поперек: як самостійно робити масаж, щоб болі як рукою зняло.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні