Середа, 24 Липня, 2024
ГоловнаПенсійна справаЧому пенсія маленька, якщо була хороша зарплата і є великий стаж

Чому пенсія маленька, якщо була хороша зарплата і є великий стаж

Этот материал также доступен на русском языке
Питання про невідповідність великого стажу та маленької пенсії часто приходять до редакції.

Запитання читача:

– Коли виходив на пенсію за віком у 2017 році, в Пенсійному фонді мені сказали: «Якби ви не працювали після 2000 року, то вам нарахували б велику пенсію, бо заробітки були хороші і стаж теж». Я маю 40 років трудового стажу, а пенсія після березневої індексації всього 3825 гривень.

– Нагадаємо, що розмір пенсії залежить від кількості стажу та розміру зарплати. Сорок років стажу дозволяють отримувати пенсію за віком в розмірі приблизно 40% від зарплати. Інша річ, що розрахунок зарплати, яка враховується для обчислення пенсії, не дуже справедливий, у тому числі через недостатню індексацію.

За чинним законодавством, для обчислення пенсії людина могла брати для розрахунку довідку про зарплату за два або п’ять років. Була можливість обирати найвигідніші періоди або брати зарплату за роки перед виходом на пенсію. З 2004 року правила суттєво змінилися. З цього часу для обчислення пенсії обов’язково враховують заробітну плату за всі періоди роботи, починаючи з 1 липня 2000 року і до моменту призначення пенсії.

За бажанням особи та за умови, що збереглися первинні документи про нарахування, можна додатково подати довідку про зарплату за п’ять років до зазначеної дати.

Але відмовитися від врахування зарплати після 2000 року не можна.

Звичайно, іноді це негативно відбивається на підсумковому коефіцієнті зарплати. Але зробити з цим за законом нічого не можна, тому вважаємо, що роз’яснення, яке ви отримали в Пенсійному фонді, не дуже коректне.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні