Питання читачки:
— Моя 89-річна мама часто після їди скаржиться на відчуття тяжкості та здуття живота. Років чотири тому вона лежала у лікарні з гострим панкреатитом. Які ліки їй потрібні? А додаткові обстеження?
Відповідає гастроентеролог Марина Кліманова:
— З віком пригнічується робота підшлункової залози, тому у людей похилого віку часто зустрічаються ферментативні порушення. До того ж через гострий панкреатит у підшлунковій залозі утворилися елементи сполучної тканини, які не виробляють ферментів.
Багато людей похилого віку страждають і на атеросклероз, а він вражає не тільки серце, судини, головний мозок, але й кишечник (є навіть таке поняття — ішемічна хвороба кишечника).
Звісно, у 89 років застосовувати для діагностики колоноскопію ризиковано. Але можна здати кал на приховану кров, щоб виключити серйозну патологію, і зробити копрограму (вона покаже, як перетравлюється їжа). А поки що давайте мамі ферменти.
— До чи під час їжі?
— Ферменти правильно вживати разом з їжею.
Мікрочастинки препарату поєднуються з харчовою грудкою в шлунку, проходять разом з нею у дванадцятипалу кишку і починають там працювати. Пити препарат перед їдою не має сенсу: він встигає піти у кишечник.
Допускається приймати відразу після їди, коли їжа ще перебуває у шлунку. Якщо через три-чотири години після обіду або вечері виникло відчуття тяжкості, фермент не допоможе.
За матеріалами fakty.ua
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…