1. В’ячеслав Хурсенко народився у Дніпропетровську (зараз – Дніпро). Після заміжжя матері вдруге сім’я переїжджає до Луцька. Тут Хурсенко закінчив музичне училище за класом віолончелі, а потім медучилище за спеціальністю “фельдшер-акушер” і збирався вступати до медінституту. Але юнака більше приваблювала музика (першу пісню написав у 14 років), і Хурсенко поїхав до Львова вступати до консерваторії. На вокзалі він зустрів однокласника, у якого був гурт “Рандеву”, і почав виступати разом з ним.
2. У дитинстві Хурсенко привів додому ватагу циганських дітей, напував їх чаєм, пригощав солодощами. Коли виріс, ніколи не відмовляв у допомозі. Любив тварин, природу і завжди помічав те, повз чого інші проходили цілком спокійно.
3. В’ячеслав Хурсенко мав незвичайний тембр голосу, і в 1992 році він посів 2-ге місце у другому Всеукраїнському пісенному конкурсі “Червона рута”, здобув третє місце на фестивалі “Золотий шлягер”, у 1998 році отримав Гран-прі на “Пісенному вернісажі”.
4. Починаючи з 2004 року, Хурсенко перестав виступати як виконавець і повністю присвятив себе створенню пісень.
5. Дні народження В’ячеслав Хурсенко вважав за краще відзначати на рибалці з друзями – варили юшку, співали пісні під гітару. Іншим часом він сприймав риболовлю як можливість усамітнитися. І часто, приїжджаючи додому з уловом, він привозив нові пісні.
6. Дружина Хурсенка розповідала, що він був сором’язливим чоловіком. Коли його впізнавали на вулиці, зазвичай казав: “Я не Хурсенко. Просто схожий на нього. Ви переплутали”.
7. Якось Василь Зінкевич розповів Хурсенку про свою непросту долю – йому довелося самому виховувати синів. Під враженням від почутого Хурсенко буквально за ніч написав пісню “Соколята”* і запропонував її Зінкевичу. Однак той відповів, що не зможе її співати – надто тяжко це емоційно. І тоді Хурсенко почав виконувати її сам.
8. Уже в зрілому віці у Хурсенка виявили цукровий діабет, хоча ні в кого в роду такого діагнозу не було. Друзі розповідали, що це, мабуть, було наслідком того, що він все брав близько до серця, був дуже емоційною людиною. Хурсенко не любив несправедливості й не міг пройти повз, якщо поруч когось ображали.
9. З хворобою співак упокоритися не міг і не хотів, намагався жити, як раніше. Займався спортом і їздив на риболовлю, куди вирушив і в день смерті. Ймовірно, Хурсенку стало погано, сталася кома, і він упав у воду, а поряд у цей момент нікого не було. Йому було лише 43 роки.
Підготувала Ірина Сорокіна
Крутилось пір’я на вітру.
І я згадав негоду ту,
В яку мене моя любов покинула.
Виймали жала із грудей
Очата двох моїх дітей.
І вся моя любов на них рікою хлинула.
Зростають у гніздечку соколята.
О Боже, ти за все мене прости!
О як я їх не хочу відпускати
У простори юнацької мети!
В роках моїх така велика сила,
Та долю не затримати нічим, —
Сини мої, візьміть мої вітрила
Та й батька не забудьте поміж тим!
Я спав роками у вогні,
Біда сивіла на мені,
І тільки мати у селі в сльозах журилася.
А я синочків обіймав
І сам у себе запитав:
О де ж ти, наша доле, забарилася?
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…