Наша читачка Г.М. Сусь із Луцька пише:
«Я – інвалід II групи загального захворювання, мені 73 роки, мій чоловік – інвалід I групи. Раніше ми їздили рейсовим автобусом до села безкоштовно, а з 2023 року зробили ОТГ і позбавили нас пільги. Невже це можливо, чи це ми таке заробили на старості?».
Справді, для певних категорій населення – військових, людей з інвалідністю та багатодітних сімей – безкоштовний проїзд у громадському автотранспорті передбачено українським законодавством. У Законі «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» сказано, що особи з інвалідністю І та ІІ груп мають право на безоплатний проїзд у міському і приміському пасажирському транспорті, крім таксі.
Однак кожна територіальна громада має право встановлювати свій перелік пільгових категорій на проїзд у транспорті, залежно від можливостей її бюджету.
У 2024 році в Луцьку на безкоштовний проїзд у приміському громадському транспорті мають право особи з інвалідністю дитинства І та ІІ груп, з інвалідністю за зором, з інвалідністю опорно-рухового апарату, за умови пред’явлення відповідного посвідчення або електронного квитка. Інвалідів загального захворювання, яким ви є, у цьому переліку, на жаль, немає.
Сучасні технології допомагають значно спростити догляд за рослинами та садовою ділянкою.
Інжир - це екзотична рослина, яка вже встигла прописатися на ділянках багатьох українців, проте у…
Багато хто любить чайний гриб. Напій з чайного гриба насправді є чайним квасом.
Якщо вас почали турбувати важкість, свербіж та печіння в ділянці заднього проходу, позбавтеся недоречної сором'язливості…
З 4 квітня українців, які працюють, чекають важливі зміни. Тепер лікарняні будуть виплачувати по-новому.
Перевірити стаж роботи можна на сайті ПФУ. Як це зробити, щоб не помилитися, розповідаємо покроково.