Відповідає лікар-офтальмолог Сергій Риков:
– Не треба. Найкраще зробити операцію саме на цій стадії.
Катаракта (помутніння кришталика) буває вродженою, ускладненою (найчастіше травматичною), але у 95 відсотках випадків вона вікова і має певні стадії: початкова, незріла, зріла і перестигла.
До початкової стадії є ще одна, яка називається факосклерозом – зміна самої структури кришталика: він ще прозорий, але вже потовщений. Вимірюємо його товщину, щоб зрозуміти, чи може катаракта спричинити ускладнення, зокрема глаукому. Цього пацієнти мають боятися. Тому що основна причина виникнення глаукоми – невчасно прооперована катаракта.
– Чим небезпечна глаукома?
– Якщо потовщений кришталик перетискає шляхи відтоку рідини з ока, то підвищується внутрішньоочний тиск і може постраждати зоровий нерв. А це загрожує сліпотою. Але навіть якщо внутрішньоочний тиск у вас в нормі, операцію з приводу катаракти відкладати не варто. Ставиться плоский м’який кришталик, який виготовлено із спеціального пластику. Часто пацієнти запитують, який термін придатності такого кришталика, скільки років він прослужить? Він ставиться раз і назавжди і не потребує заміни.
– Які є види кришталиків?
– В Україні зареєстровано близько тридцяти. Є найпростіші, але досить якісні (монофокальні). У них людина добре бачить вдалину, а на близькій відстані користуватиметься окулярами. Біфокальні дозволяють бачити зблизька і на великій відстані, а на середній предмети будуть розмиті. «Найрозумніші» – мультифокальні кришталики. Останні забезпечують добрий зір на будь-якій відстані. Пацієнти кажуть: «Бачу, як у 18 років!»
– Одночасно оперують обидва ока?
– Дорослим ні. Це ризик. Ми боїмося, що приєднається інфекція, виникне ускладнення. Це залежить від якості роботи клініки (стерильність операційних, інструментів гарантована). Але у самого пацієнта бувають латентні (у сплячому стані) інфекції, які після операції можуть загостритися. У людей похилого віку це часто грибкові інфекції. Мінімальна перерва між операціями – тиждень. Найчастіше проводимо втручання амбулаторно. Протягом шести місяців після операції пацієнт залишається під наглядом.
За матеріалами fakty.ua
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…