Але як зрозуміти, наскільки чистою і безпечною є вода, яку ми п’ємо?
Якщо ви підозрюєте, що вода з-під крана має низьку якість, можна провести кілька експериментів в домашніх умовах. Для цього достатньо лише критично оцінити вміст склянки.
Таблетки активованого вугілля чудово абсорбують осад і аромати. Без них не обійтися, коли доводиться черпати воду із джерела, якому немає віри. Через вугільну фільтрацію відбувається знезараження від мікроорганізмів та домішок в екстрених умовах.
Зробити домашній фільтр легко. Беремо до п’ятдесяти пігулок вугілля, марлеву тканину або широкий бинт, клаптик вати, трилітрову банку, в яку стікатиме відфільтрована вода, і пластикову пляшку для виготовлення фільтра ємністю 1,2 або 1,5 літра.
Шари у фільтрі мають впритул прилягати один до одного для оптимального очищення води від сміття, домішок і запаху.
Співвідношення: три краплі йоду на літр води. Дві години на відстій, потім воду можна пити. Відчувається, звичайно, запах та присмак, від них нікуди не подітися. Якщо перестаратися з дозуванням або постійно пити таку воду, людині загрожують підвищена пітливість, діарея і перепади настрою. Такий спосіб очищення води в домашніх умовах не найкращий. Придатний він лише в крайніх випадках, коли вода явно забруднена.
Якщо ви не знаєте, як покращити якість води в домашніх умовах, спробуйте додати до неї кислоту. Для проведення такого збагачення опустіть у кип’ячену воду аскорбінову кислоту у співвідношенні 500 міліграмів (1 таблетка) на 5 літрів. Залиште розчин на годину – має відбутися хімічна реакція.
Ефективність цього способу очищення науково не доведена, оскільки кип’ячена вода сама по собі не є корисною для організму. Окрім того, аскорбінка – це не природний вітамін С, а штучно створений. Знову ж таки, штучні вітаміни менш корисні, ніж їх природні аналоги, бо їх засвоюваність невисока. Але, попри все, цей метод використовують досить часто. Можливо, через добре відношення до аскорбінки.
Світлана Комісаренко
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…