Питання читачки: “У мене хвороба щитовидки: аутоімунний тиреоїдит і два невеликі вузли. Ще років п’ять-сім тому лікар не рекомендував приймати добавки з йодом, а тепер їх радить. Чим це пояснити”
Відповідає лікар-ендокринолог Олексій Камінський:
– Не знаю, чому лікар змінив думку, але до прийому препаратів йоду не було і немає жодних протипоказань. Тим, хто проживає в зоні йодного дефіциту і страждає на вузловий зоб, крім фізіологічної дози йоду (її забезпечує використання йодованої солі), додатково за рекомендацією лікаря слід приймати спеціальні препарати.
– Що таке зоб?
– Це збільшення розмірів щитовидної залози або утворення в ній вузлів. Причина захворювання – йодний дефіцит.
Від нестачі йоду страждає не тільки щитовидна залоза, але й багато інших органів: головний мозок, шкіра, очі, у жінок – молочна залоза, матка, яєчники.
Гінекологи старої школи добре знають тріаду: вузол у щитовидній залозі – вузол у молочній залозі – вузол у матці. У лікуванні цих недуг застосовувалися препарати йоду.
Ще один серйозний наслідок нестачі йоду – зниження інтелекту. Тому не втомлююся повторювати своїм пацієнтам: тим, хто проживає на бідній йодом території, слід щодня використовувати йодовану сіль.
Цей простий і доступний метод допоміг половині країн Європи впоратися з нестачею йоду. Особливо вражає приклад таких країн, як Швейцарія, Австрія, Німеччина, в гірських районах яких ще сто років тому багато жителів страждали на кретинізм.
За матеріалами fakty.ua