Аби уникнути цього, треба своєчасно робити аналізи та дослідження. Тим паче що їх можна робити безкоштовно.
Безкоштовна медична допомога визначається Програмою медичних гарантій (ПМГ). Витрати медзакладам відшкодовує за певними тарифами Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Ці гроші йдуть, зокрема, й на покриття витрат при проведенні аналізів та різноманітних досліджень.
Перелік цих безкоштовних медичних послуг прописаний в Специфікації (пакеті) надання медичних послуг за направленням «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах» ПМГ на 2024 рік. За цим документом пацієнт має право на проведення великої кількості медичних процедур, які допоможуть діагностувати серйозні захворювання на початкових стадіях або встановити правильний діагноз, щоб лікування не виявилося марним.
Амбулаторна медична допомога – це допомога, яку пацієнт отримує без госпіталізації в лікарню. Вона передбачає консультації лікарів вузької спеціалізації (наприклад, ЛОРа, офтальмолога або травматолога), проведення ними лікувальних процедур та обстежень.
Щоб отримати ці медичні послуги безоплатно, пацієнту потрібно мати електронне направлення від сімейного або лікуючого лікаря.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, що внутрішньо переміщеним особам, які звертаються по медичну допомогу, не можуть відмовити через відсутність декларації. Однак, по можливості, переселенцям все ж таки варто обрати сімейного лікаря, до якого вони постійно звертатимуться у разі потреби, і переукласти з ним декларацію.
До ПМГ-2024 входить 44 пакети надання медичних послуг за різними захворюваннями та видами допомоги. За ними можна отримати безкоштовну медичну допомогу при гострому мозковому інсульті, гострому інфаркті міокарда, безкоштовне проведення хірургічних операцій дорослим і дітям тощо. Крім того, до пакетів включено безкоштовне надання екстреної, первинної, амбулаторної, спеціалізованої, паліативної медичної допомоги (супровід людей з невиліковними захворюваннями), медичної реабілітації.
***
Де робити безкоштовні аналізи або дослідження, пацієнт обирає самостійно серед медзакладів, які уклали договір с НСЗУ за пакетом «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах». З електронним направленням можна звернутися по медичну допомогу і до приватної клініки. За умови, що в неї є договір з НСЗУ на відповідний пакет послуг.
З вас не повинні брати гроші за такі аналізи:
Також за направленням сімейного або лікуючого лікаря безоплатно можна пройти:
Пакет передбачає великий перелік ендоскопічних досліджень: гастроскопія; езофагодуоденоскопія; дуоденоскопія; ректороманоскопія; колоноскопія; цистоскопія; артроскопія; бронхоскопія; кольпоскопія.
Цей пакет допомоги містить і офтальмологічні дослідження: офтальмометрію (кератометрія), офтальмоскопію, рефрактометрію, діоптриметрію. До нього увійшли і дослідження слуху (аудіологічні), зокрема, аудіометрія.
Ми навели не повний перелік послуг за пакетом «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах», бо він є дуже об’ємним. Повністю передивитися його, щоб розуміти, які дослідження ви маєте право пройти безоплатно, можна за посиланням на сайті НСЗУ: service.e-health.gov.ua.
Якщо виникли питання, можна звернутися на «гарячу лінію» НСЗУ за номером 16-77.
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…