Чим корисний буряк звичайний?
Сік буряків має спазмолітичну, діуретичну та протисклеротичну дію. Він стимулює гемопоез (кровотворення), шлункову секрецію і перистальтику кишечника, затримує розвиток мікроорганізмів в кишечнику, сприяє виведенню холестерину, підвищує міцність кровоносних капілярів, розслаблює спазми судин, виявляє протипухлинні властивості, регулює обмін речовин в організмі.
Відомі і протизапальні та ранозагоювальні властивості соку буряків. Застосування овочів ефективно при спастичних колітах, атеросклерозі, тиреотоксикозі, аритміях, гіпертонічній хворобі, захворюваннях печінки, атонії кишечника, хронічних запорах.
Раніше ми розповідали про лікування дарами природи: чим корисна морква.
ЗАСТОСУВАННЯ
Всередину
- Сік у рівних співвідношеннях із соком редьки та моркви п’ють по 1 столовій ложці тричі на день при залізодефіцитних анеміях.
- Сік буряка з медом (у співвідношенні 1:1) або журавлинним соком (2:1) п’ють при гіпертонії, спазмах судин, а також як проносний і заспокійливий засіб.
- Сік буряків по півсклянки натще п’ють як проносний засіб.
- Салат з вареного буряка використовують натще для отримання проносного ефекту.
- Свіжий буряковий сік п’ють по півсклянки 3-4 рази на день при ракових захворюваннях.
ПРОТИПОКАЗАННЯ
Протипоказано вживати буряки у великих кількостях при нирковокам’яній хворобі (насамперед при оксалурії ) та інших порушеннях обміну речовин.