Нагадаємо, нещодавно ми розповідали про пенсії, ціни та комуналку: що готує нам новий рік.
Наприкінці грудня міністерка економіки Юлія Свириденко в інтерв’ю одному з британських видань (“Financial Times”) розповіла, що Україна може бути змушена відкласти виплату зарплат держслужбовцям і пенсій мільйонам громадян, якщо ЄС і США не нададуть обіцяну фінансову допомогу на початку року.
«Підтримка партнерів є надзвичайно важливою. Вона потрібна нам терміново», – зазначила віце-прем’єр-міністр.
Втім, як бачимо, мова не йшла про повне припинення виплат, а про можливі затримки. До того ж це було звернення саме до міжнародних партнерів з метою прискорення надання відповідної допомоги.
Далі естафету підхопила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович. В ефірі телемарафону вона припустила, що в разі відсутності міжнародної фінансової допомоги індексація пенсій у 2024 році може не відбутися. Жолнович запевнила, що проблем з фінансуванням поточних пенсій немає, а от грошей на індексацію можуть і не знайти.
«Можливо, не вдасться, якщо насправді будуть такі ризики, говорити про індексацію, але базова пенсія буде виплачена і на це ми знайдемо кошти з внутрішніх українських ресурсів», – заявила міністерка.
За її словами, всі підвищення та індексації в бюджет закладені.
«Я думаю, що ми зможемо впоратися з цими викликами. Я б не хотіла наразі передчасно лякати пенсіонерів тим, що вони не отримають відповідно до закону свої пенсії і підвищення на рівень інфляції, які передбачені. Поки що ми готові їх робити», – додала Жолнович.
Попри намагання заспокоїти такими словами, міністерка все-таки трохи налякала пенсіонерів. І одразу виникає питання, навіщо було обіцяти індексацію пенсій, якщо грошей на неї поки не знайшли?
Погасити пожежу після заяв своїх підлеглих поспішив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Під час засідання уряду він усіх заспокоїв:
«Ми чітко розуміємо, які в нас є інструменти та варіанти. І головне, пенсії і надалі виплачуватимуться вчасно. Індексація відбудеться в березні 2024 року, як це передбачає закон. Зарплати вчителів та лікарів так само виплачуватимуться вчасно».
Прем’єр зазначив, що Україна має домовленості з одинадцятьма державами про багаторічні програми фінансування.
«Маємо програму розширеного фінансування з МВФ. Маємо підтримку інших міжнародних фінансових інституцій та організацій», – додав Шмигаль.
***
Нагадаємо, у вересні минулого року очільник уряду пообіцяв і традиційну березневу індексацію, і пенсійну реформу, що передбачає запровадження бальної системи.
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.