При необхідності лікар випише електронний напрямок до вузького спеціаліста (пульмонолога або алерголога), а також дасть електронний напрямок на аналізи та інструментальні обстеження.
Усі призначені консультації та обстеження в такому разі безкоштовні в медустанові, яка уклала договір з Національною службою здоров’я (НСЗУ).
«Доступні ліки» та пацієнт з бронхіальною астмою
Крім цього, пацієнту з бронхіальною астмою належать безкоштовні ліки за програмою «Доступні ліки». Всього до програми включено 15 торгових назв ліків для лікування бронхіальної астми, з них 8 – повністю безкоштовні, решта – з доплатою.
- Щоб почати отримувати ліки, потрібно також звернутися до сімейного лікаря (внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть звертатися без декларації).
- Лікар випише електронний рецепт, де вкаже міжнародну непатентовану назву препарату.
- З рецептом слід звернутися до будь-якої аптеки, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору із НСЗУ.
Знайти найближчу аптеку, яка уклала договір з НСЗУ можна, зателефонувавши до Служби здоров’я за телефоном 16-77.
Термін дії рецепту складає 30 днів з дня виписки.
ВАЖЛИВО! У стаціонарі пацієнтів із бронхіальною астмою лікують безкоштовно. Для цього потрібен направлення лікаря на планову госпіталізацію, самозвернення у невідкладному стані або за невідкладного стану доставка до лікарні на «швидкій допомозі».