Якщо проблему ігнорувати, то дуже скоро дерев’яний пил почне осідати в організмі, і нічим добрим це не закінчиться. Саме тому потрібні стружковідсмоктувачі, системи аспірації та витяжки для верстатів під час роботи – це аксіома.
Є різні види стружковідсмоктувачів, але у всіх один принцип дії – вони забирають стружку та пил разом із повітрям, а назад повертається вже очищене повітря. Примітно, що системи не страшні для опалення, адже тепло вони не всмоктують, що позитивно позначається на мікрокліматі в цеху чи майстерні.
Незважаючи на те, що витяжки мають різне компонування, принцип видалення тирси та пилу схожий. Після підключення системи і початку роботи зі верстатом з’являються перші викиди, в цей час запущений мотор витяжки передає свій момент, що крутить, пиловому вентилятору або крильчатці. Так як електродвигуни у стружковідсмоктувачів потужні, то і крильчатка набирає високі обороти і створює сильну відцентрову силу, в результаті тиск у циклоні знижується до стану вакууму, створюючи потужне всмоктування. Стружка і брудне повітря насамперед потрапляють у сепаратор, де під дією гравітації осідають на дні циклону, звідти ж тирса йде в контейнер для збору.
Повітря, що залишилося з пилом, проходить до виходу циклону прямо в фільтри. Фільтр має багато шарів і не пропускає пил та дрібні частинки металу, дерева та інших матеріалів, що дозволяє видавати чисте повітря. Такі фільтри потрібно періодично чистити вручну, просто їх вибиваючи або продуючи стисненим повітрям.
Безперечно, при виборі витяжки для верстата варто брати до уваги вид операцій з обробки, передбачувану кількість відходів і кількість обладнання, яке виробляє ці відходи. Власне, це визначає вимоги до витяжок та необхідний функціонал. Зрозуміло, що для одного верстата в домашніх умовах буде достатньо компактного відсмоктування невеликої потужності, а в невеликій майстерні, де працюють 4-5 верстатів постійно – буде потрібна потужніша і продуктивніша витяжка.
Адже для деревообробних верстатів використовуються стружковідсмоктувачі різної продуктивності, що залежить від типу верстата, тобто для рейсмусового та осциляційного витяжки відрізняються в 2 а то й у 3 рази, так само і для ¦металообробки.
Отже, основні критерії для вибору витяжок такі:
Виходячи з типу операцій, кількості обладнання та потужності ми дізнаємося, яке потрібно купувати обладнання – це буде переносний стружкопилосос або повноцінна система аспірації. Якщо хочете точно розрахувати, зверніться за консультацією в наш інтернет-магазин. Вам допоможуть вибрати витяжну систему та її варіанти, які будуть релевантні для ваших завдань.
*на правах реклами
Тепла погода чи холодна? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Хочете отримати хороший урожай огірків і щоб вони не гірчили? Обов'язково посадіть поруч з ними…
Буженина – одна з популярних страв на Великдень. Приготуйте її по цьому рецепту – м'ясо…
Національний банк України заявив про важливі зміни, які торкнуться кожного українця. Чого очікувати.
Синоптики попередили про небезпечні погодні умови. Що потрібно знати українцям.