“Гаряча лінія” для ВПО відбулась за участю Олени Болжеларської, начальника управління обслуговування громадян та Анжели Немеш, заступника начальника управління з питань виплат.
Нам кілька місяців платили в окупації пенсію, а потім перестали. Чи виплатять за період, коли ми не отримували пенсію і чи продовжать виплат в Україні, коли ми виїдемо з тимчасово окупованої території.
–Як і іншим пенсіонерам, які знаходяться на окупованих територіях – усім виплати нараховуються і зберігаються. Після деокупації, або як тільки приїде на підконтрольну Україні територію, треба особисто звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду за поновленням виплат, і буде пенсія за весь невиплачений період.
Я пенсіонер із Луганської області. Маю рішення суду, відповідно до якого Пенсійний фонд має виплатити мені кошти за попередні роки. Коли можна отримати ці кошти?
— Порядок виплати заборгованості здійснюється відповідно до постанови № 1165 КМУ від 10 листопада 2021 року “Про затвердження Порядку виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), не виплачених за період до місяця відновлення їх виплати, внутрішньо переміщеним особам та особам, які відмовилися, відповідно до пункту 1 частини першої статті 12 Закон, якою передбачено, що заборгованість пенсії у т. ч. за рішенням суду обліковується у Пенсійному фонді. На виплати заборгованості щороку виділяються кошти з державного бюджету України. Це окрема бюджетна програма. Цього року, згідно з виділеними бюджетними призначеннями, частково виплачено кошти за рішеннями органів Пенсійного фонду про облік заборгованості за 2021-й та 2022 роки.
Я переселенка з Лисичанська Луганської області. Нещодавно помер мій чоловік. Зверталась до Пенсійного фонду, щоб перейти на його пенсію. Там сказали, що потрібна довідка з останнього місця роботи. Але він багато років не працював. Трудова книжка залишилась на тимчасово окупованій території. Інші документи подали у вересні. Досі не отримала перерахований розмір пенсій.
— Вам було відмовлено в переході з пенсії за віком на пенсію у зв’язку зі втратою годувальника відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” у зв’язку з тим, що ви не надали документів, які підтверджують реєстрацію за однією адресою з померлим годувальником. Якщо вас не влаштує прийняте рішення, питання може розглядатися в судовому порядку.
У багатьох українців підвіконня прикрашають фіалки, але не всі квітникарі можуть похвалитися яскравим та пишним…
У понеділок, 25 листопада, під впливом антициклону на всій території країни опадів не очікується. Вночі…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цей тиждень обіцяє бути насиченим: Марс та Плутон формують опозицію, додаючи динаміки у розвиток світових…
Коли закінчиться війна в Україні – військовий експерт зробив несподіваний прогноз
Різдвяний піст потрібен нам для того, щоб приготувати свою душу до зустрічі великого свята –…