Натомість у народній медицині та кулінарії ця рослина займає своє заслужене місце. Хрін виділяється серед усіх їстівних рослин гострим смаком. Він додає яскраві акценти та незабутні відчуття багатьом стравам. При цьому хрін він має безліч корисних властивостей, через які використовується в лікувальних цілях.
Хрін має протизапальну, бактерицидну, відхаркувальну, жовчогінну, сокогінну та кровоочисну дію, а також збуджує апетит, покращує діяльність шлунково-кишкового тракту, знижує рівень цукру в крові.
1. Зазвичай 1 столову ложку подрібненого коріння заливають 400 мл окропу, настоюють 1 годину, проціджують. Приймати по 1 столовій ложці 3-4 рази на день.
Використовувати також для полоскання горла та ротової порожнини (при катаральній ангіні, гінгівітах, стоматитах) і промивань уражених ділянок (при гнійних ранах, порізах, виразках, себореї).
2. Для підвищення апетиту рекомендується до їди приймати 1 чайну ложку тертого хрону з цукром або медом або цю суміш намазувати на хліб.
3. Як сокогінний, жовчогінний, сечогінний засіб. 10 г подрібненого кореня настояти в 300 мл окропу 1-2 години, процідити. Приймати по 2 чайні ложки 2-4 рази на день.
4. При безсонні. Нарізаний хрін настоюйте у воді у співвідношенні 3:1 протягом 36 годин, потім процідіть. Додайте мед у співвідношенні 1:1, все добре перемішайте і приймайте 2 рази на день (вранці і ввечері) по 1 столовій ложці.
5. Для хворих на ожиріння. Знадобиться яблуко, корінь селери, склянка кислого молока, корінь хрону, сіль. Терте яблуко змішайте з коренем селери у співвідношенні 3:1. Дрібно натріть корінь хрону і додайте його разом із кислим молоком до яблука з селерою. Сіль – за смаком. Їжте салат щовечора протягом тижня.
З книги «Здравушка»
21 травня в Україні відзначають Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, Міжнародний…
Статистика свідчить, що середня українська пенсія становить третину середньої зарплати. Скільки ж пенсії нарахують при…
Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня: як поводитися метеозалежним.
Святих Костянтина Великого і його матір Олену названо «рівноапостольними» за великі заслуги перед християнською Церквою.
У 2025 році громадяни України мають можливість добровільно докупити страховий стаж для отримання або збільшення…