Статті

Курахове: від кочівників до електростанції

Ми продовжуємо рубрику «Міста, села, місця, які сьогодні на слуху». У ній ми розповідаємо про різні населені пункти та місцевості, назви яких часто звучать у новинах з фронту, щоб краще розуміти, що і де саме відбувається.

Перші поселення заснували запорожці

Місто Курахове розташоване у Покровському районі Донецької області, на лівому березі Курахівського водосховища. До 2022 року у місті проживало понад 18 тисяч людей.

На території міста у давнину жили кочові племена. 1969 року під час розкопок у кургані «Велика могила» археологи виявили 18 поховань кочівників XII століття. Було знайдено стародавні артефакти, зброю, кольчуги і навіть скелет коня з обладунками. А перші поселення у цій місцевості з’явилися ще за часів запорозьких козаків. Для охорони водної колії по колись повноводній річці Вовча запорожці ставили сторожові пости, створювали зимівлі, будували житло.

Коли з’явилася електростанція?

Щодо історії сучасного міста, то вона тісно пов’язана з будівництвом Курахівської ТЕС. Споруджувати нову електростанцію на Донбасі почали 1936 року. Було засновано робоче селище, яке й здобуло назву від розташованого поруч села Курахівка.

Перша черга електростанції почала працювати вже під час Другої світової війни — у липні 1941 року. Німці наступали, електростанцію потрібно було евакуювати і демонтаж обладнання проходив під обстрілами німецької авіації. У жовтні 1941 року фашистам вдалося захопити місто, а за два роки Курахове було звільнено. У місті не залишилося жодної цілої будівлі.

1946 року Курахівська ТЕС знову почала давати електроенергію, і досі вона залишається однією з найважливіших електростанцій України.

Терористи обстрілюють мирне населення

Місто Курахове розташоване на лінії російських обстрілів ще від початку російсько-української війни — з вересня 2014 року. Терористи обстрілюють його з «Градів» та «Ураганів», незважаючи на жертви серед мирного населення та руйнування. Агресори завдавали ударів і по Курахівській теплоелектростанції.

Метки: історія

Новое на сайте

  • Статті

Що таке Похвала Пресвятої Богородиці: історія святкування

Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…

03/04/2025 21:39
  • Новини

Пенсіонери із 9 областей зможуть отримати доплату до пенсії у розмірі до 3250 гривень: що для цього потрібно

2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…

03/04/2025 20:52
  • Статті

Скільки порошку сипати у пральну машину

Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…

03/04/2025 19:51
  • Статті

Виразка шлунка та весна: які симптоми мають насторожити

Виразкова хвороба відрізняється періодами весняного та осіннього загострення. Тому саме зараз слід докладніше поговорити про…

03/04/2025 19:18
  • Статті

У теплі весняні дні квашена капуста перекисла: як врятувати продукт

Ми робимо запаси влітку та восени, і всю довгу зиму вони вносять корисну та смачну…

03/04/2025 18:56
  • Статті

Прихистили переселенців: що потрібно зробити насамперед

Законодавство та порядок регулювання дії законів постійно проходять трансформації: запроваджуються зміни, удосконалення. Як устежити за…

03/04/2025 17:41