Субота, 9 Грудня, 2023
ГоловнаСпоживачПшеничне борошно та його сорти

Пшеничне борошно та його сорти

Этот материал также доступен на русском языке
У процесі випічки, за звичай, використовується найпоширеніше пшеничне борошно. Однак сучасні кулінарні можливості дозволяють нам вибирати серед різних видів борошна, таких як кукурудзяне, горіхове та інші.

Щоб отримати хороший смак випічки, варто уважно вибирати борошно АТБ.

Якщо у рецепті з фото вказано використання житнього борошна, то заміна його будь-яким іншим може вплинути на смакові характеристики виробу. Тут важливо дотримуватися рецепту для досягнення бажаного результату.

Сорти борошна

Ринок пропонує безліч сортів та ступенів помелу цього продукту. Зокрема, наявність кокосового чи соєвого борошна, а також таких рідкісних видів, як кісткове чи доломітове, які служать не лише для кулінарії, але й як мінеральні добрива. Таким чином, вибір борошна може вплинути не лише на смак страви, але й на їхню користь.

Виробництво пшеничного борошна базується на м’яких сортах пшениці, іноді додаванням до 20% твердих сортів. Сорти борошна визначаються за розміром помелу, вмістом клейковини (глютену) та зольністю. Найвищим сортом є екстра, за яким йдуть вищий, крупчатка, борошно 1 і 2 сорту, а також цільнозернове борошно.

Сорти “екстра” та вищий славляться своєю ніжністю та повітряністю, що робить їх ідеальними для випікання бісквітів, булочок, здоби, пасок, кексів та загущення соусів. Вони мають білий або кремовий колір.

Крупчатка має зернисту структуру та добре підходить для дріжджового тіста, такого як паски та булочки. Для нездобного тіста цей сорт не є найкращим варіантом, оскільки тісто може погано підніматися, а випічка швидко стає черствою. Крупчатка також має білий або кремовий колір.

Борошно 1 сорту характеризується дрібним помелом і вмістом частинок оболонки зерна. Це ідеальний вибір для нездобних пирогів, оладок, булочок, вафель, млинців та домашньої локшини. Колір борошна може бути жовтуватим, сіруватим чи кремовим, а випічка з борошна 1 сорту старіє повільніше, ніж з вищого ґатунку.

Борошно 2 сорту добре підходить для хліба, пряників та печива. Його часто змішують з житнім борошном. Колір може бути жовтуватим, сірим або коричневим, а вміст оболонки зерна становить 8-10%. Це дуже корисне борошно.

Цільнозернове (обойне) борошно має кремовий колір з коричневим відтінком, грубе помело та висівками. Воно містить у 12 разів більше клітковини, ніж борошно вищого ґатунку. Це ідеальний вибір для хліба, піци, коржів, пельменів та вареників. Можна комбінувати його з борошном вищого ґатунку для отримання м’якшого тіста, при цьому зберігаючи корисні властивості.

Борошно різних сортів завжди можна придбати в інтернет-магазині www.atbmarket.com.


*на правах реклами

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні