Що сильніший лікарський засіб, то більше у нього побічних дій та негативних наслідків прийому. Щоб вони не переважили позитивний результат лікування, треба уважно читати інструкцію. Навіть в аптеці можна попросити її, щоб ознайомитися перед покупкою препарату.
Лікарка-стоматолог страждала від ревматоїдного артриту. Внаслідок цього захворювання ставали болючими і сковувалися рухи пальців рук. Щоб залишитися в професії, вона розпочала прийом імпортного препарату від артриту. Результат був відмінним – настання артриту припинилося. Але серйозно постраждав зір – довелося замінити кришталики очей:
“Я навіть не звернула уваги на застереження в інструкції, що можуть бути проблеми із зором. І за це поплатилася”.
Є випадки, коли прийом препаратів призводить до різкого підйому цукру крові, розвитку виразки шлунка або утворення тромбів. Ці загрози не можна ігнорувати. І якщо вам призначили серйозний препарат, не купуйте його відразу на весь курс: візьміть пластинку, спробуйте, оцініть своє самопочуття і лише потім ухвалюйте рішення про продовження прийому або відмову від призначеного препарату.
Пам’ятайте: лікарі мають протоколи, за ними призначають певні препарати. Але жоден протокол не здатний врахувати індивідуальні особливості кожної людини.
***
Якщо у вас виникають сумніви щодо прийому тих чи інших ліків, то схему лікування та її коригування обов’язково обговоріть зі своїм лікарем.
Світлана Комісаренко
У світі моди жіночі брендові сукні сорочки посідають особливе місце. Ці стильні предмети одягу є…
Тепла погода чи знову заморозки і сніг? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний…
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Весняні заморозки можуть знищити врожаю плодових дерев. Проте все ще можна допомогти рослинам.
Якщо шукаєте оригінальну м'ясну страву на Великдень, яка підкорить усіх з першого шматочка – у…
Мобільий зв'язок у 2025 році недешевий. Втім, українські мобільні оператори пропонують і вигідні тарифи. Які…