Що сильніший лікарський засіб, то більше у нього побічних дій та негативних наслідків прийому. Щоб вони не переважили позитивний результат лікування, треба уважно читати інструкцію. Навіть в аптеці можна попросити її, щоб ознайомитися перед покупкою препарату.
Лікарка-стоматолог страждала від ревматоїдного артриту. Внаслідок цього захворювання ставали болючими і сковувалися рухи пальців рук. Щоб залишитися в професії, вона розпочала прийом імпортного препарату від артриту. Результат був відмінним – настання артриту припинилося. Але серйозно постраждав зір – довелося замінити кришталики очей:
“Я навіть не звернула уваги на застереження в інструкції, що можуть бути проблеми із зором. І за це поплатилася”.
Є випадки, коли прийом препаратів призводить до різкого підйому цукру крові, розвитку виразки шлунка або утворення тромбів. Ці загрози не можна ігнорувати. І якщо вам призначили серйозний препарат, не купуйте його відразу на весь курс: візьміть пластинку, спробуйте, оцініть своє самопочуття і лише потім ухвалюйте рішення про продовження прийому або відмову від призначеного препарату.
Пам’ятайте: лікарі мають протоколи, за ними призначають певні препарати. Але жоден протокол не здатний врахувати індивідуальні особливості кожної людини.
***
Якщо у вас виникають сумніви щодо прийому тих чи інших ліків, то схему лікування та її коригування обов’язково обговоріть зі своїм лікарем.
Світлана Комісаренко
Ці кабачкові рулетики зникнуть зі столу швидше, ніж ви встигните подати до них соус. Неймовірний…
Хто має оплачувати повірку газових лічильників та коли це потрібно робити. Усі нюанси процедури.
Одна категорія пенсіонерів має право на безоплатні путівки на санаторно-курортне лікування. Як їх отримати.
Іноді пенсіонери отримують пенсію не в тому розмірі, на який розраховували. У Пенсійному фонді України…
У ПриватБанку запустили нововведення, яке значно спрощує процес переказу коштів. Як парцюватиме нова функція -…
Навіть після миття холодильника неприємний запах залишається? Розповідаємо, як його позбітися.