Організм людини схильний до самоочищення. Однак існують ситуації, коли обсяг шкідливих речовин занадто великий, і впоратись самостійно він не може. Це й призводить до численних проблем зі здоровʼям. В таких випадках зазвичай на допомогу приходять ентеросорбенти — речовини, які виводять токсичні речовини з кишківника. Ці ліки для травної системи використовуються при отруєннях, алергічних реакціях, діареях та станах, безпосередньо повʼязаних з накопиченням токсинів. Про правильний вибір ентеросорбентів, їхні властивості і піде мова нижче.
В сухому залишку, ентеросорбенти — це речовини, які сприяють виведенню з організму токсинів та інших шкідливих речовин. Як тих, що організм отримав ззовні, так і тих, котрі вироблені самим організмом. Традиційно сорбенти для очищення організму мають хімічне або рослинне походження. Потрапляючи в кишківник, ентеросорбенти знаходять токсини, між ними відбувається хімічна реакція, в результаті чого токсини зазнають поразки і покидають організм. Приміром активоване вугілля завдяки порам звʼязує токсини (цей процес називається адсорбцією) і вони виводяться природним шляхом.
Ентеросорбенти застосовуються в таких випадках:
Важливо перед вживанням проконсультуватись з лікарем. Це допоможе визначити найбільш ефективний вид ентеросорбента та дозування. Те ж саме стосується і вживання ентеросорбентів для дітей. Адже лише лікар може підібрати ліки, які будуть дієвими та безпечними для дитини.
Зупинимось на найпоширеніших ентеросорбентах та їх властивостях. Найвідоміший ентеросорбент — активоване вугілля. Воно застосовується вже більше 200 років. Якнайкраще підходить при харчових та алкогольних отруєннях, розладах травлення тощо. Позаяк його структура створена для максимальної та швидкої дії. Альтернатива йому — ентеросорбенти на основі кремнію (наприклад, біле вугілля або атоксил). На відміну від активованого вугілля, ці речовини для очищення організму не подразнюють слизову оболонку.
Крім них, існує фосфалюгель, здатний заспокоїти шлунок у випадку підвищеної кислотності та виводити токсини з кишківника. Сорбекс стане в нагоді при гострих та хронічних інтоксикаціях. Полісорб зніме симптоми алергії, діареї та отруєння. Лігнін, який добувають з переробленої деревини, сприятиме покращенню мікрофлори кишківника. А смекта — незамінний ентеросорбент при здутті, коліках і захисті слизової оболонки кишківника.
Щодо порад при виборі ентеросорбентів, то вони наступні:
Бажаємо здоровʼя!
*на правах реклами
20 травня у більшості областей, окрім північних, знову буде дощ. У вівторок буде ще волого,…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Мариновані овочі - чудова добавка до будь-яких закусок.
У різних регіонах почали з'являтись підроблені платіжки за комунальні послуги.
Трохи відволіклися – і з кухні долинає запах пригорілої страви. І яєчня, і м'ясо, і…
Хвороби, операції, стреси, перевтома – все це позначається на силі й тембрі голосу, може навіть…