Організм людини схильний до самоочищення. Однак існують ситуації, коли обсяг шкідливих речовин занадто великий, і впоратись самостійно він не може. Це й призводить до численних проблем зі здоровʼям. В таких випадках зазвичай на допомогу приходять ентеросорбенти — речовини, які виводять токсичні речовини з кишківника. Ці ліки для травної системи використовуються при отруєннях, алергічних реакціях, діареях та станах, безпосередньо повʼязаних з накопиченням токсинів. Про правильний вибір ентеросорбентів, їхні властивості і піде мова нижче.
В сухому залишку, ентеросорбенти — це речовини, які сприяють виведенню з організму токсинів та інших шкідливих речовин. Як тих, що організм отримав ззовні, так і тих, котрі вироблені самим організмом. Традиційно сорбенти для очищення організму мають хімічне або рослинне походження. Потрапляючи в кишківник, ентеросорбенти знаходять токсини, між ними відбувається хімічна реакція, в результаті чого токсини зазнають поразки і покидають організм. Приміром активоване вугілля завдяки порам звʼязує токсини (цей процес називається адсорбцією) і вони виводяться природним шляхом.
Ентеросорбенти застосовуються в таких випадках:
Важливо перед вживанням проконсультуватись з лікарем. Це допоможе визначити найбільш ефективний вид ентеросорбента та дозування. Те ж саме стосується і вживання ентеросорбентів для дітей. Адже лише лікар може підібрати ліки, які будуть дієвими та безпечними для дитини.
Зупинимось на найпоширеніших ентеросорбентах та їх властивостях. Найвідоміший ентеросорбент — активоване вугілля. Воно застосовується вже більше 200 років. Якнайкраще підходить при харчових та алкогольних отруєннях, розладах травлення тощо. Позаяк його структура створена для максимальної та швидкої дії. Альтернатива йому — ентеросорбенти на основі кремнію (наприклад, біле вугілля або атоксил). На відміну від активованого вугілля, ці речовини для очищення організму не подразнюють слизову оболонку.
Крім них, існує фосфалюгель, здатний заспокоїти шлунок у випадку підвищеної кислотності та виводити токсини з кишківника. Сорбекс стане в нагоді при гострих та хронічних інтоксикаціях. Полісорб зніме симптоми алергії, діареї та отруєння. Лігнін, який добувають з переробленої деревини, сприятиме покращенню мікрофлори кишківника. А смекта — незамінний ентеросорбент при здутті, коліках і захисті слизової оболонки кишківника.
Щодо порад при виборі ентеросорбентів, то вони наступні:
Бажаємо здоровʼя!
*на правах реклами
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…