Про це попереджає нове дослідження від Visa Stay Secure.
За результатами останнього дослідження Visa Stay Secure, 7 із 10 українців побоюються, що їхні рідні чи друзі можуть потрапити на шахрайські трюки. Більше того, 68% українців визнають, що їм складно виявити ознаки шахрайства у мережі та розпізнати обман.
Керівник відділу ризиків Visa у Центральній та Східній Європі Чарльз Лобо наголошує:
“Враховуючи стрімке зростання цифрових платежів, важливо, щоб люди розуміли механізми шахрайської діяльності.”
Класифікація трюків
Visa Stay Secure представила класифікацію типів повідомлень, які зазвичай є індикаторами шахрайської діяльності:
Маніпуляція терміновістю
Хакери часто використовують термін “терміново” для того, щоб залучити людей до дії, змусити зробити клацання на посилання або відповіді в електронному листі. За даними, 27% українців можуть потрапити на схеми, що включають повідомлення про загрози безпеці, наприклад, при залякуванні витоком інформації або крадіжкою паролів. Ще 32% можуть бути обдурені повідомленнями від від нібито урядових органів.
“Хороші новини”
Половина опитаних була б готова виконати дії, якби повідомлення містило позитивну інформацію. Наприклад, 35% українців перейшли б за посиланням або відповіли на листа, якби у ньому обіцяли фінансові переваги: подарунки, знижки та ін.
Ультиматуми та вимоги
Цікаво, що 35% респондентів відгукнулися б на повідомлення, що вимагає від них конкретних дій. Однак найбільш обережними є українці з приводу запитів на зміну паролів.
Згідно з дослідженням, навіть ті, хто вважає себе “знаючими”, часто трапляються на шахрайські трюки. Це включає 54% “знаючих” українців, які вірять “хорошим новинам”, і 42%, які відгукуються на “термінові дії”. Важливо відзначити, що 85% опитаних вважають найбільш підозрілими повідомлення про зміну пароля.
Зазначимо, що менше половини українців перевіряють правильність електронної адреси відправника та логотипу компанії у повідомленнях.
Це наголошує на необхідності бути настороже і розуміти мову шахрайства для безпеки в цифровому світі.
Джерело: slovoproslovo